20.38

Krim Mercator Krim Mercator rokomet

Ponedeljek, 26. 8. 2013, 20.38

Krim le za evropskimi prvakinjami in bogatašinjami

Pretekli konec tedna so rokometašice Krima Mercatorja sodelovale na močnem turnirju na Madžarskem, kjer so osvojile tretje mesto.

Boljša od Krima sta bila le Györ, domača zasedba, ki je aktualni evropski klubski prvak, in skopski Vardar, klub, ki je denarno skoraj vreča brez dna. V finalu so Madžarke premagale Makedonke z 29:21, Krim, ki zaradi nekaj zdravstvenih težav ni uporabljal vseh moči, pa je dobil tekmo za tretje mesto proti Rostovu na Donu s 26:18. Andreo Lekić (Vardar) so izbrali za najboljšo igralko turnirja, Katrine Lunde (Györ) pa za najboljšo vratarko. Najboljša strelka je bila Karolnai Kudlacz (Leipzig), za zmagovalno ekipo turnirja v kategoriji fair play pa je bila razglašena ekipa Rostova.

Tekmo za tretje mesto so Krimovke vseskozi nadzirale, njihovo vodstvo se je povečevalo iz minute v minuto, bilo je tudi že +10 (18:8). Igra tigric je stekla v napadu, obramba je delovala trdno, blesteli pa sta tudi obe vratarki, Talida Tolnai in Sergeja Stefanišin. Trener Tone Tiselj je tudi tokrat veliko zamenjeval, tempo ekipe ni padel. Tako so se tigrice veselile visoke zmage (18:26) in končnega 3. mesta na prijateljskem turnirju na Madžarskem. Za igralko tekme na Krimovi strani je bila izbrana nova vratarka Tolnaijeva.