1 leto

Liga NLB, zaostala tekma 19. kroga

Gorenje ni izkoristilo možnosti za skok na drugo mesto

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško, superpokal | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v zaostali tekmi 19. kroga prve slovenske rokometne lige z Jeruzalemom igrali neodločeno 28:28. Tako ostajajo tretji na lestvici, a z enakim točkovnim izkupičkom 36 točk kot drugi Trimo Trebnje. Vodi Celje Pivovarna Laško, ki ima 40 točk. Jeruzalem je s 15 točkami deveti.

RK Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje
Sportal Celjani po zanesljivi zmagi ohranjajo lepo prednost pred Trebanjci

Po treh zaporednih gostovanjih je varovance Zorana Jovičića čakala prva in edina domača tekma v aprilu. Velenjčani so bili pred tekmo s 35 točkami na tretjem mestu in le za točko zaostajali za zasedbo trebanjskega Trima. Njihov torkov nasprotnik, ekipa Ormoža, pa je bila z 11 točkami manj na 10. mestu lestvice.

Še na začetku obračuna je kazalo, da bo šlo za rutinsko zmago favoriziranih Velenjčanov. Po 12 minutah tekme so domači vodili s petimi zadetki prednosti (9:4). A so gostje iz Ormoža do konca prvega polčasa znali onemogočiti napad domačih ter so ob polčasu presenetljivo izsilili izenačen izid (16:16).

Velenjčane je v drugem delu čakala zahtevna naloga, da obranijo domačo dvorano nepremagano. A so gostje nadaljevali odlično igro in so ves čas držali stik z domačo zasedbo ter večji del drugega polčasa vodili. Gostje so vodili tudi za tri gole. O zmagovalcu je odločala tesna končnica, v kateri so imeli prednost gostje, ki so poldrugo minuto pred koncem vodili za dva gola.

Domači so nadoknadili zaostanek in po preobratu vendarle prišli do neodločenega izida, s katerim so si zagotovili 36 točk, kolikor jih imajo tudi Trebanjci.