7 let, 12 mesecev

Barcelona Kielce liga prvakov Köln

Sobota, 1. 6. 2013, 17.40

Barcelona z neusmiljenim Rutenko v finalu

Barcelona je na prvi polfinalni tekmi zaključnega rokometnega turnirja lige prvakov v Kölnu premagala poljsko ekipo Vive Targi Kielce z 28:23 (13:10). Sergej Rutenka je dal osem golov.

Obračun španskega in poljskega rokometnega prvaka se je končal z zmagoslavjem Barcelone, ki bo v nedeljo naskakovala svojo deveto končno zmago v najbolj imenitnem tekmovanju na stari celini. Barcelona je ligo prvakov osvojila v letih 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005 in 2011, leta 1991 pa je bila najboljša tudi v nekdanjem pokalu prvakov. Druga polfinalna tekma med Kielom in HSV iz Hamburga se bo začela ob 18. uri.

Katalonska zasedba je bila bolj ali manj vseskozi v prednosti, poljska pa ji je vztrajno dihala za ovratnik in jo v 41. minuti ujela na 16:16. Nato so izbranci španskega strokovnjaka Xavierja Pascuala vendarle strnili svoje vrste in z dvema zaporednima goloma Eduarda Martineza Gurbinda v 52. minuti povišali na 23:19, Poljaki - za njih igra tudi slovenski reprezentant Uroš Zorman - pa so nato izobesili belo zastavo.

V španski zasedbi je bil najbolj učinkovit nekdanji igralec Celja Pivovarne Laško in slovenski reprezentant, Belorus Sergej Rutenka, ki je dosegel osem golov, v poljski pa Hrvat Manuel Štrlek s petimi zadetki. Zorman je dosegel dva gola.