Četrtek, 11. 8. 2016, 19.09

Strelstvo, malokalibrska puška trojni položaj 50 m, ženske:

Olimpijsko zlato v trojnem položaju Nemki, Dvoršakova 30.

Barbara Engleder | Foto Reuters

V napetem finalu v tripoložajnem streljanju z malokalibrsko puško na poletnih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru je slavila 33-letna Nemka Barbara Engleder, ki je s 458,6 kroga za pičla 0,2 kroga premagala Kitajko Binbin Zhang. Tudi bron gre na Kitajsko, osvojila ga je nekdanja olimpijska prvakinja Li Du, zadela je 447,4 kroga. Živa Dvoršak je na 30. mestu ostala brez finala.

Englederjeva in Zhangova se danes veselita svojih prvih olimpijskih kolajn, Dujeva pa jih ima v svoji vitrini zdaj že štiri. Na igrah v Riu je bila v tekmi z zračno puško srebrna. V tej disciplini je že bila zlata tudi Atenah leta 2004, pred osmimi leti pa je v Pekingu postala olimpijska prvakinja prav v disciplini, v kateri je danes bronasta.

Ljubljančanka kljub dobremu začetku ostala brez finala

Slovenska strelka Živa Dvoršak je tudi v drugo na letošnjih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru obstala v kvalifikacijah, med 37 tekmovalkami je s 572 krogi zasedla 30. mesto, tako da se Ljubljančanka poslavlja od iger.

Mlada Ljubljančanka je začela odlično, po prvi tretjini, ko je streljala kleče, je bila četrta, zadela je 196 krogov. Nato pa je med streljanjem v ležečem položaju zadela le 191 krogov in krepko zdrsnila po lestvici. Še slabše je streljala v stoječi strelski tretjini, ko je zadela 185 krogov, zato rezultat ni zadostoval za finale, ki se je začel ob 17. uri po slovenskem času. V njem je nastopilo osem strelk.

Živa Dvoršak je tudi na svojem drugem nastopu ostala brez finala. | Foto: Stanko Gruden, STA Živa Dvoršak je tudi na svojem drugem nastopu ostala brez finala. Foto: Stanko Gruden, STA

V kvalifikacijah se je najbolje podrezala Italijanka Petra Zublasing, ki je bila konstantna celotno tekmo, skupaj je zadela 589 krogov.

Dvoršakova je v Riu odprla slovenske nastope. V soboto je namreč v disciplini zračna puška zasedla 17. mesto in tako razočarana obstala v kvalifikacijah. Z odlično drugo serijo po polovici tekme se je presenetljivo zavihtela celo na četrto mesto, a si je položaj pokvarila takoj zatem v tretjem krogu.

Zlato:  Barbara Engleder (Nem)
Srebro: Binbin Zhang (Kit)
Bron:   Li Du (Kit)