6 let, 7 mesecev

Primož Kobe

Nedelja, 17. 3. 2013, 20.07

"Pomladne" tekače bodril tudi Primož Kobe

S 6. Pomladnim tekom se je začel Gorenjski pokal v rekreativnih tekih 2013. Na Jesenicah sta bila najhitrejša Domen Hafner in Anamarija Krušič.

Pri moških je bilo napeto vse do ciljne črte, saj je o zmagovalcu odločal ciljni šprint. Nekaj atomov moči več je iz sebe iztisnil Domen Hafner, gorski tekač Gašper Bregar pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom in manj kot sekundnim zaostankom. Tretji je bil Gregor Kustuc, ki je za zmagovalcem zaostal slabih 10 sekund. Med dekleti je bila najhitrejša tekačica in slikarka Anamarija Krušič, ki je zmagala s precejšnjo prednostjo. Teka na 10 km se je udeležilo 118 tekačev, organizatorji pa so pripravili tudi teke za otroke. Dogajanje je spremljal tudi olimpijec Primož Kobe, ki je v Londonu uspešno nastopil v maratonu.

Fotoutrinke najdete na slednji povezavi.