Poročilo s tekme Aluminij : Triglav

Kidričani ostajajo nerešljiva uganka za Kranjčane #video

Rok Kidrič | Aluminij je Triglav premagal še sedmič zapored. | Foto Morgan Kristan / Sportida

Aluminij je Triglav premagal še sedmič zapored.

Nogometaši Aluminija so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav z 2:0 (2:0).

NK Olimpija NK Aluminij
Sportal Aluminij se je nevarno približal najboljšim #video

Gorenjcem se v Kidričevem ni uspelo oddolžiti za julijski poraz na prvi medsebojni tekmi sezone. Izbranci Dejana Dončića, ki so pred tem imeli dve zmagi na zadnjih treh tekmah, so bili tokrat večino tekme slabši tekmec in ostali na osmem mestu, medtem ko so se Kidričani, ti so zadnje skoraj pol ure igrali z igralcem manj, po treh tekmah brez zmage spet veselili treh točk in skoka na četrto mesto lestvice.

V prvem polčasu je bilo vse bolj ali manj v znamenju Aluminija, ki je bil odločnejši, konkretnejši, z več želje in ideje, kaj narediti.

Na drugi strani so bili Kranjčani brez bolnega Luke Majcna medli, brez prave agresivnosti, brez strela proti golu, tako da vodilni zadetek Kidričanov v 13. minuti niti ni bil tako nepričakovan.

Takrat je Francesco Tahiraj poslal žogo v kazenski prostor do vtekajočega Alena Krajnca, ki je nato matiral mladega Luko Čadeža.

Mrežo Kranjčanov je načel Alen Krajnc:

Ta je znova klonil v 34. minuti. Po kotu z leve strani je najprej z glavo streljal Damir Grgić, Čadež je žogo odbil, a le na nogo Roka Kidriča, ki je zadel za 2:0 in postavil izid polčasa.

V 49. minuti je Lucas Horvat sprožil od daleč, izkazal pa se je Čadež, v 53. minuti pa je Krajnc zadel okvir vrat Triglava.

V 65. minuti pa so Kranjčani dobili nekaj vetra v svoja jadra, saj je bil izključen Ivan Kontek, potem ko je kot zadnji mož obrambe storil prekršek nad Tomom Žurgo.

Toda številčne prednosti Gorenjcem ni uspelo unovčiti, celo nasprotno - niti enkrat niso resneje ogrozili vrat Aluminija.

Kidričani bodo v 12. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Kranjčani pa bodo dan pozneje gostili Gorico.

Vrhunci s tekme:

Aluminij : Triglav 2:0 (2:0)

Športni park, sodniki: Balažič (Ljubljana), Podobnik (Veliki Gaber) in Švarc (Ivančna Gorica).

Strelca: 1:0 Krajnc (13.), 2:0 Kidrič (34.).

Aluminij: Janžekovič, Gliha, Kontek, Grgić, Jakšić, Muminović, Tahiraj (od 84. Ivančić), Horvat (od 90. Leko), Petrovič, Krajnc, Kidrič (od 68. Martinović).

Triglav: Čadež, Elsner, Gajić (od 56. E. Kryeziu), Arh-Česen, Alić, Rogelj, Udovič, Tijanič, Mlakar, Afoakwa, Jurić (od 57. Žurga).

Rumeni kartoni: Grgić, Horvat, Tahiraj; Gajić, Tijanič, Alić.
Rdeči karton: Kontek (65.).

Potek srečanja v Kidričevem:

Konec tekme!

73. minuta: Po grobem prekršku Ermina Alića nad Francescom Tahirajem, je Albanec nekaj zabrusil Črnogorcu, ta pa ga je prijel za vrat. Oba petelina je sodnik Dejan Balažič nagradil z rumenim kartonom.

65. minuta: Aluminij ima igralca manj! Pordečel je Ivan Kontek, ki je kot zadnji v obrambi Kidričanov podrl rezervista Kranjčanov Toma Žurgo.

53. minuta: Vratnica! Kranjc je po zadetku v prvem polčasu zadel še vratnico. Veliko sreče za goste iz Kranja.

Konec prvega polčasa!

40. minuta: Grd prekršek Marka Gajića nad Francescom Tahirajem. Gajić je dobil rumeno opozorilo, a ne bi bilo prav nič narobe, če bi dobil tudi rdeči karton. Vezistu Triglava je sodnik pogledal pogledal skozi prste.

33. minuta: GOOOL! 2:0! Po veliki napaki vratarja Triglava je Aluminij še povišal prednost. Mladi komaj 18-letni Luka Čadež je žogo po strelu Damirja Grgića odbil le do Roka Kidriča, ki mu z neposredne bližine ni bilo težko zadeti.

13. minuta: GOOOL! 1:0! Aluminij je po začetnem otipavanju povedel prek Alena Krajnca. Triglavani bodo zdaj lovili zaostanek.