Sobota, 12. 10. 2019, 18.30

Druga liga, 13. krog

Vrtnicam derbi vodilnih in skok na vrh prvenstvene lestvice

Bede Aamarachi Osuji | Bede Osuji je na na lestvici najboljših strelcev prehitel Etiena Velikonjo, ki se je pred kratkim iz Nove Gorice odpravil na Nizozemsko. | Foto Vid Ponikvar

Drugoligaški klubi za razliko od prvoligašev med reprezentančnim premorom niso mirovali. Nogometaši Gorice so v derbiju 13. kroga 2. slovenske lige gostili vodilno moštvo Kalcer Radomlje. Po zaostanku v prvem polčasu, je domača ekipa v drugem prišla do preobrata in zmage z 2:1, s katero se je povzpela tudi na vrh lestvice. Odločilni zadetek je v 89. minuti prispeval Luka Volarič. Radomlje so padle na tretje mesto.

Vmes je zdaj še Koper, ki je doma s 3:0 ugnal Rogaško in ima tako kot Gorica 31 točk. Bilje so se z zmago 2:1 na gostovanju pri Dobu povzpele na četrto mesto, Fužinar pa z zmago 2:0 na gostovanju pri Koroški na sedmo. Nafta in Brda sta si razdelili točke, bilo je 2:2, prav tako sta si točke razdelili Krka in Brežice, le da sta se ti dve ekipi razšli brez zadetkov.