Nedelja, 27. 3. 2022, 18.20

2 leti

2. SNL, 22. KROG

Visoka zmaga za Nafto, remi vodilne Gorice

ND Gorica : NK Bravo, pokal Slovenije | Gorica ima po remiju šest točk prednosti pred Triglavom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Gorica ima po remiju šest točk prednosti pred Triglavom.

V slovenski drugi nogometni ligi se je s petkovo tekmo v Lendavi začel 22. krog. Nogometaši Nafte so se tokrat izkazali za nerešljivo uganko za gostujoče Primorce, ki so morali priznati premoč Lendavčanom. Nafta je slavila z izidom 4:1. V soboto so visoke zmage zabeležili še Rudar Velenje, Primorje in Fužinar Vzajemci.

Biljenci so se po dveh tednih znova odpravili v Prekmurje. Po tesnem slavju v Beltincih so v Lendavi ostali brez točk. In ne le to. Na skrajnem vzhodu Slovenije so prekinili niz neporaženosti, po štirih tekmah brez poraza.

Nafta je po šestih tekmah v nizu, ko se je izognila porazu, le vpisala zmago. Za domače moštvo iz Lendave so zadeli Erik Burai, Dominik Drk, Nermin Haljeta in Lukas Magdič.