2. SNL, 21. KROG

Zmagi za Rudar in Fužinar, remi Primorja in Drave

NK Bravo : ND Gorica, prva liga, april 2021 | Goričani na dobri poti. | Foto Grega Valančič/Sportida

Goričani na dobri poti.

Nogometaši v 2. slovenski ligi so končali 21. krog. Na današnjih treh tekmah je velenjski Rudar z 2:1 premagal Roltek Dob, Fužinar s 3:1 Rogaško, Primorje in Drava pa sta igrala 1:1. V soboto so nogometaši Gorice premagali Krško z 2:0, dosegli 17. zmago in prednost na lestvici pred drugouvrščenim Triglavom povečali na šest točk. V večernem derbiju kroga sta se namreč drugo- in tretjeuvrščena Triglav in Nafta 1903 razšla z nedoločenim izidom 0:0.

V novogoriškem športnem parku je za zgodnje vodstvo v 13. minuti poskrbel Luka Vekić, upe Krškega pa je v drugem delu nato končal Jošt Urbančič v 53. minuti.

Ilirija 1911, ki je nazadnje presenetila prav favorizirane Goričane, na domačem terenu ni bila kos novomeški Krki. Krvnik Ljubljančanov je bil Marko Huč z golom z enajstmetrovke v 78. minuti.

V primorskem derbiju začelja sta se Vitanest Bilej in Jadran Dekani razšla brez golov. Zadnje uvrščeni Brežičani po porazu z 1:3 proti Beltinčanom ostajajo na dnu razpredelnice.

V soboto zvečer sta se pomerila še druga in tretja ekipa, razlika med njima pa je ostala enaka, saj se je dvoboj končal brez zadetkov. Goričani imajo zdaj 52 točk, Triglav 46, Lendavčani pa 37.