11.37

olimpijske igre

Sobota, 11. 8. 2012, 11.37

Z odličnim štartom Čebanu zlato na 200 metrov

Ukrajinski kanuist Jurij Čeban je na olimpijskih igrah osvojil zlato medaljo v sprintu na 200 metrov. Drugi je bil Jevgenij Šuklin iz Litve, bron pa je osvojil Rus Ivan Štil.

Jurij Čeban je po odličnem štartu priveslal zlato s časom 42,291 sekunde. To je druga olimpijska kolajna za 26-letnega kanuista, ki je bron, sicer na 500 metrov, osvojil na pekinških igrah leta 2008. V finalno tekmo se sicer aktualnemu evropskemu prvaku v tej disciplini, Azerbajdžancu Valentinu Demjanenku, ni uspelo uvrstiti.