Nedelja, 28. 1. 2018, 21.08

Liga MEVZA, ženske

Zamujena priložnost, a F4 jim lahko vzame le še čudež

Nova KBM Branik Calcit Volley | Foto CEV

Odbojkarice Nove KBM Branika so na zadnji tekmi turnirja v Budimpešti z 2:3 izgubile proti domači vrsti Vasas Obudi in zapravile priložnost, da bi si še pred zadnjim krogom zagotovile vstopnico na zaključni turnir.

Mariborske odbojkarice so zamudile priložnost, da si tekmo pred koncem dokončno zagotovijo nastop na zaključnem turnirju srednjeevropske lige, za sta jim bili potrebni dve točki. Bile so na dobri poti, da ju osvojijo, v Budimpešti so gladko dobile prvi niz, malo težje drugega, nato pa je prišlo do preobrata in varovanke Sama Miklavca so dvoboj izgubile.

Mariborčanke so še vedno na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice, vse reči imajo v svojih rokah, a bodo morale ob pričakovanih rezultatih v preostalih tekmah, bodo morale 21. februarja v Bratislavi domači ekipi Strabag Bratislava odščipniti vsaj točko. V nasprotnem primeru bodo morale računati na pomoč drugih ekip.

Le še teoretične možnosti

Kamniške odbojkarice so na turnirju v Bekescsabi zabeležile še drugi poraz in se iz Madžarske vračajo brez osvojenega niza. Po domači ekipi jih je premagala še zagrebška Mladost, poraz slovenskih podprvakinj v zadnji tekmi rednega dela pa je toliko bolj boleč, saj so Zagrebčanke njihove neposredne tekmice za mesta, ki še vodijo na zaključni turnir.

Te možnosti so zdaj minimalne. Redni del tekmovanja je Calcit končal s 13 točkami, kar jim trenutno še prinaša tretje mesto, a Mladost in Strabag sta mu za petami.