Liga MEVZA OK Merkur Maribor

Sreda, 19. 1. 2022, 22.37

LIGA MEVZA, 19. JANUAR

Mariborčani boljši od Mladosti

OK Merkur Maribor ACH Volley finale Pokal Slovenije | Maribor je prišel do nove zmage. | Foto Grega Valančič/Sportida

Maribor je prišel do nove zmage.

Odbojkarji Merkur Maribor so na tekmi 9. kroga srednjeevropske lige doma premagali Mladost Zagreb s 3:1 (20, 20, -22, 23).

Odbojkarji Maribora so v 12. tekmi srednjeevropske lige še desetič zmagali in so le še drobtinico oddaljeni od uvrstitve na zaključni turnir. Tokrat so doma s 3:1 ugnali Mladost Zagreb, ki na lestvici drži tretje mesto in je tudi resen kandidat za uvrstitev na turnir štirih najboljših.

Mariborčani so odigrali drugo tekmo v dveh dneh, v torek so v prvenstvu ugnali Krko. Proti Novomeščanom niso blesteli, tokrat pa v prvih dveh nizih niso imeli večjih težav. V prvem so že vodili z 19:13, gosti so se približali na dve točki zaostanka (22:20), toda Roland Gergye in Ahmed Ihbajri jim več nista dopustila, Madžar je z asom končal niz.

Podoben potek je imel tudi drugi niz, v katerem so si Mariborčani priborili šest točk prednosti, Zagrebčani se spet niso predali, prišli na tri točke zaostanka, več pa jim ni uspelo. Zato pa so dobili izenačen tretji niz, potem ko so v njem osvojili zadnje tri točke. Tudi v četrtem so se dobro držali, a tekmecem vendarle morali priznati premoč.