Calcit Volley Srednjeevropska liga

Sreda, 23. 1. 2019, 22.27

Srednjeevropska liga, 7. krog

Calcit z lahkoto prek Madžarov

Calcit Volley Vegyesz Kazincbarcika Srednjeevropska liga | Kamničani so zanesljivo, s 3:0 v nizih odpravili Vegyesz Kazincbarciko. | Foto Calcit Volley

Kamničani so zanesljivo, s 3:0 v nizih odpravili Vegyesz Kazincbarciko.

Odbojkarji Calcita Volleyballa so v sedmem krogu srednjeevropske lige premagali madžarski Vegyesz Kazincbarciko s 3:0 (23, 12, 19).

Odbojkarji Calcita so gladko prišli do četrte zmage v tem tekmovanju, s katero se utrdili na tretjem mestu. Največ zaslug za to ima prvi niz, v katerem so Kamničani ves čas zaostajali, v končnici pa spreobrnili izid v svojo korist. To jim je še dodatno pomagalo pri samozavesti, v drugem nizu so tekmeca povsem nadigrali, precej boljši pa so bili tudi v tretjem.

Najboljša igralca tekme sta bila bloker Miha Bregar, k zmagi je prispeval šest blokov in 11 točk, in domači kapetan Andrej Štembergar Zupan, ki je bil s 16 točkami najučinkovitejši igralec tekme, ki jo je odločil predvsem sprejem. Z njim so imeli Madžari veliko težav, Slovenci, ki so zbrali kar precej napak (15 s servisi), so jim zabili tudi deset asov.

Calcit Volley : Vegyesz Kazincbarcika 3:0 (23, 12, 19)

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Schimpl, Juraček (oba Slovaška).

Calcit Volley: Hribar, Bregar 11, Golob, Jereb 1, Podobnik, Vidmar, Babkov 11, Štalekar 7, Kvas, Lakner 1, Kotnik 2, Štembergar Zupan 16, Ivković 1.

Vegyesz Kazincbarcika: Dudas, Paez 2, Juhasz 4, Banai 1, Toronyai, Szabo 8, Milev 8, Nemeth 6, Arva, A. Gebhardt, Macko, N. Gebhardt.