Sobota, 20. 1. 2024, 21.10

1. DOL za ženske, drugi del, tretji krog

Kamničanke in Mariborčanke oddale niz

Vodilne Kamničanke gostijo Šempetranke.

Odbojkarice Calcita Volleya in Nove KBM Branika so v tretjem krogu drugega dela 1. DOL potrdile vodilni mesti na lestvici, so pa tako Kamničanke kot Mariborčanke oddale niz, prve doma Sip Šempetru, druge pa v Novi Gorici Gen-I Volleyju.

Calcit Volley Fenerbahče
Sportal Kamničanke sezono v ligi prvakinj končale s porazom

Calcit je dvoboj proti Šempetrankam odigral brez Katje Banko, reprezentančnega libera. Zamenjala jo je Julija Grubičič Čabo, v prvem nizu se je zdelo, da bi lahko to predstavljalo težavo. Sprejem domače ekipe je šepal, kar so gostje izkoristile in predvsem zaradi dobro odigrane končnice, dobile so namreč zadnje tri točke, eno je z asom prispevala Urša Sevčnikar, znale izkoristiti in niz dobile.

Toda v nadaljevanju so stvari vendarle prišle na svoje mesto. Sprejem gostiteljic je bil zbran, tudi same so začele bolje servirati, Sara Najdič je že na začetku z dvema od svojih petih asov poskrbela za lepo prednost, ki je niso več izpustile iz rok.

Podobno je bilo v tretjem nizu, spet je bila Najdič tista, ki je z začetnimi udarci poskrbela za začetni pobeg. Četrti niz pa je bil spet nekoliko bolj izenačen, toda domače so po zaslugi napadov Maše Pucelj, z 22 točkami najučinkovitejše igralke tekme, in Asje Šen preprečile kakšno dramo in presenečenje.

Mariborčanke so gostiteljice v prvem nizu povsem nadigrale, v drugem pa je Gen-I Volley vendarle pokazal zobe. Sredi niza je že vodil za pet točk, toda Štajerke so ga ujele, pred končnico niza je bilo pri vodstvu gostij z 22:20 videti, da se bo na semaforju zasvetilo 0:2. A se ni. Domače so prišle do zaključne žoge, drugo so tudi izkoristile.

Je pa to tudi vse, kar jim je uspelo. Nekaj možnosti so imele še v četrtem nizu, ko so se s favoritinjami kosale do izida 16:16, nato pa povsem popustile. Iza Mlakar, ki je dosegla 23 točk, je ob pomoči sester Nike in Klare Milošič nizala točke in ekipo pripeljala mirno do nove zmage, s katero je potrdila drugo mesto na lestvici.