Panvita Pomgrad MOK Krka Salonit Anhovo OK Hoče Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 9. 1. 2021, 21.27

1. DOL, moški, zaostale tekme (6. do 9. januar)

Za zaključek prvega dela zmagi za Calcit in Salonit

Odbojkarji so v državnem prvenstvu odigrali še zadnji dve zaostali tekmi prvega dela. Calcit Volley je s 3:1 premagal zadnjeuvrščeno Krko in se ACH Volleyjem in Merkur Mariborom utrdil na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice, četrtouvrščeni Salonit Anhovo pa je v gosteh s 3:2 ugnal Hoče.

ACH Volley OK Merkur Maribor
Sportal Merkurjevci sklatili prvake in odločno napovedali boj za slovensko krono!
Sergej Drobnič
Sportal Krko zapustil najboljši: Ponudbe nisem mogel zavrniti

Calcit je proti Novomeščanom igral brez svoje zvezdnika Mitje Gasparinija, na korektorskem mestu ga je zamenjal Miha Bregar, a kljub temu ni imel večjih težav. V treh nizih je tekmeca povsem nadigral, v pristopu je zatajil le v tretjem, kar so gosti izkoristili in osvojili časten niz.

Največja razlika med ekipama je bila v izkoristku napadalnih akcij, tu so bili domači precej boljši, najbolj pa se je v napadu izkazal nekdanji kapetan Krke, Martin Kosmina, dosegel je 20 točk.

Tekma v Hočah bolj izenačena

Bolj izenačena je bila tekma v Hočah. Gosti so sicer prva dva niza dobili, dolgo časa zanesljivo vodili tudi v tretjem, po izidu 14:16 pa so domači po zaslugi servisov Madžara Marcella Pestija vknjižili štiri zaporedne točke. Tilen Pušnik je malo pozneje z asom poskrbel za vodstvo 21:17, kar je Štajercem dalo še dodaten zagon. Dobro so odigrali tudi četrti niz in si priborili "tie break".

Toda tega so slabo začeli, Kanalci so povedli s 3:0 in 8:2, do konca pa večji del prednosti brez večjih pretresov zadržali. Pri zmagovalcih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Matic Vrtovec, pri domačih jih je Pesti dosegel 19.