Hiša na kolesih OK Črnuče OK Šoštanj Topolšica OK Hoče MOK Krka Salonit Anhovo OK Maribor Panvita Pomgrad 1 DOL

Četrtek, 5. 12. 2019, 0.20

1. DOL, moški, 10. krog

Kanal za Mariborčane ostaja zaklet, Krka potrdila tretje mesto

OK Maribor | Mariborčani so v tej sezoni 1. DOL doživeli sploh prvi poraz. | Foto Facebook OK Maribor

Mariborčani so v tej sezoni 1. DOL doživeli sploh prvi poraz.

V derbiju 10. kroga 1. DOL za moške sta obračunala Salonit Anhovo in vodilni Mariborom. Oktobra so v dvorani Tabor s 3:0 v nizih slavili Mariborčani, tokrat so v napeti tekmi izgubili z 2:3. Štajerci v Kanalu niso zmagali že celo večnost, na zadnje februarja 2016. Na zaostali tekmi je Krka v Novem mestu premagala Panvito Pomgrad s 3:1 in potrdila tretje mesto na prvenstveni razpredelnici, hkrati pa se je Prekmurcem oddolžila za poraz v Murski Soboti, kjer so domači zmagali s 3:2.

V Kanalu po dveh nizih ni kazalo na zmago gostiteljev, saj so gostje povedli z 2:0. Mariborčani v prvem, sicer zelo izenačenem nizu, niso posebej blesteli, a so znali izkoristiti številne napake Primorcev, ki jim v napadu nikakor ni steklo. Gosti, ki so nadoknadili zaostanek 16:19, so niz dobili v izenačeni končnici, precej boljšo igro pa so pokazali v drugem nizu, v katerem so prevladovali od začetka do konca.

Toda nato se jim je ustavilo. Domači so popravili sprejem, posledično popravili tudi igro v napadu, s tem pa so vzpostavili pobudo. Priigrali so si nekaj točk prednosti, ki so jo držali do konca. V četrtem nizu se jim je odprlo tudi v bloku, z Mariborčani praktično niso imeli nobenih težav, tako da je moral tekmo odločati peti niz. V njem so domači ušli že na začetku, vodili z 10:5, tekmec se je še približal na dve točki zaostanka, toda do zmage ni mogel.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil gostujoči sprejemalec Rok Možič, ki je dosegel 26 točk, na drugi strani je točko manj v statistiko vpisal domači korektor Matic Vrtovec, veliko zaslug za zmago pa ima tudi bloker Gregor Basaneže. Prav blok pa je bil tisti element, kjer so imeli domači v statističnem vidiku največjo premoč (13:8).

"Staro pravilo pravi, da kdor ne zmaga v treh nizih, običajno izgubi tekmo v petih," je po tekmi dejal domači trener Igor Šimunčič.

Triglav je na krilih uvrstitve na zaključni turnir pokala brez težav prišel do zmage nad Hočami. Dvoboj zadnjeuvrščenih v Črnučah je dobila ekipa Šoštanj Topolšica, ki je s tem prišla do prve zmage v sezoni.

Obračun med Krko in Panvito bo na sporedu prihodnjo sredo.