7 let, 12 mesecev

Olimpija nogomet

Sreda, 23. 9. 2015, 20.26

Zavrč končal serijo sedmih Olimpijinih zmag (video)

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Zavrču z 0:2 (0:2).

Nogometaši iz Zavrča so v nekaj dneh osvojili še drugi veliki skalp. Po zmagi nad Mariborom so tokrat v Ljubljani ustavili niz sedmih zaporednih zmag Olimpije. Še več, četrtič zaporedoma so prišli do polnega izkupička po zaslugi zadetkov iz prvega polčasa.

V drugem delu igre pa je priložnost dobil tudi sloviti Albert Riera in tako doživel svoj debi na slovenskih igriščih. Kljub porazu Olimpija še vedno vodi na lestvici, Zavrč pa se je prebil pred Maribor na četrto mesto.

Čeprav je Olimpija konkretneje začela tekmo in sprožila dva nenatančna strela, pa je Zavrč hitro prišel do velike prednosti. Najprej je v 12. minuti zadel Veljko Batrović, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Žoga se je v mrežo odbila od vratnice.

Pet minut zatem so gosti, pri katerih je Albert Riera začel na klopi, vodili že z 2:0 po mojstrovini Jureta Matjašiča, ki je Aleksandra Šeligo premagal s strelom s tako imenovanimi škarjicami.

Olimpija je nato začela rahlo pritiskati, imela nekaj polpriložnosti, v 41. minuti pa je bil Rok Kronaveter s prostega strela le malce premalo natančen za znižanje zaostanka proti ekipi, ki je po visokem vodstvu sicer delovala dobro.

V uvodu drugega polčasa je Olimpija pritisnila, a brez kakšnega pravega zaključka. V 65. minuti je svoj debi na slovenski sceni dočakal Riera, ki je bil nato priča Olimpijine prevlade.

Med drugim so Ljubljančani izvedli kar 11 kotov, a iz vsega tega niso znali narediti ničesar konkretnega, tako da se je Zavrč veselil novega velikega skalpa.

Olimpija bo v 12. krogu v soboto gostovala v Domžalah, Zavrč pa bo gostil Rudar.