Ponedeljek, 7. 12. 2020, 21.08

Prvenec v majici Pogona Szczecina

Zahovićeva poljska eksplozija

5

Luka Zahović | Luka Zahović je v svojem sedmem nastopu prišel do prvega gola v majici Pogona Szczecina. | Foto Vid Ponikvar

Luka Zahović je danes zabil svoji prvi gol v poljski ligi, v katero je oktobra prestopil iz Maribora. Bil je junak zmage Pogona Szczecina, ki je po treh tekmah zmagal in z 2:0 odpravil Stal Mielec. Nekdanji napadalec Maribora je zabil gol in svojemu klubu priboril tudi enajstmetrovko.

Potem ko je po 81 golih, ki jih je zabil za Maribor, v začetku oktobra zapustil Ljudski vrt in se drugič v karieri, med letoma 2015 in 2016 je bil član nizozemskega Heerenveena, podal v tujino, je na eksplozijo v majici Pogona Szczecina čakal dva meseca. Dočakal jo je danes.

Luka Zahović je bil junak ponedeljkove zmage Pogona v 12. krogu najboljše poljske nogometne lige.

Najprej se je v 43. minuti dobro znašel v nasprotnikovem kazenskem prostoru in v mrežo pospravil odbitek, potem je v 57. minuti Pogonu priboril še enajstmetrovko, ki jo je v gol spremenil Poljak Kamil Drygas in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid tekme.

Zahović je bil na igrišču 79 minut, do prvega gola v majici Pogona pa je prišel v sedmem nastopu za svoj novi klub.

Zadetek Luke Zahovića (pri 2:20):

Ko je prišel na Poljsko, se je takoj ustalil v začetni enajsterici Pogona in bil na prvih petih tekmah v začetni enajsterici. Potem je na predzadnji prvenstveni tekmi Pogona na igrišče prišel s klopi, medtem ko ga na zadnji tekmi ni bilo niti na klopi. Zdaj se je vrnil v prvo postavo, dobil priložnost in jo izkoristil.

Pogon je do zmage prišel po treh tekmah čakanja, na zadnjih treh tekmah je namreč dvakrat remiziral in enkrat izgubil, s tekmo manj od večine preostalih poljskih prvoligašev pa je trenutno na petem mestu.