10.19

8 let, 2 meseca

Francesco Totti Roma Lazio

Torek, 9. 4. 2013, 10.19

Dolgoletni kapetan Rome Francesco Totti je na ponedeljkovem mestnem derbiju postavil nov mejnik. Z devetim zadetkom se je pridružil seznamu najboljših strelcev na rimskih obračunih.

Totti, drugi najboljši strelec serie A vseh časov, je v polno zadel na ponedeljkovem mestnem obračunu. V 56. minuti je z bele točke postavil končnih 1:1, to pa je bil že njegov deveti zadetek na prestižnih obračunih med rimskima velikanoma. S tem se je na lestvici najboljših strelcev vseh časov izenačil z Marcom Delvecchiom in Dinom da Costo. Z novim mejnikom je bil zelo zadovoljen, veliko manj pa z rezultatom, saj je Roma navkljub prednosti igralca več (v 69. minuti je bil izključen Giuseppe Biava) osvojila le točko, tako da na lestvici še vedno zaseda sedmo mesto. "Zelo sem si želel, da postavim ta rekord. Lahko povem, da je moj naljubši. A zmago sem si želel še bolj," je po dvoboju povedal Francesco Totti in pojasnil, da so "sinovi volkulje" na 171. "derbyju della Capitale" možnosti za zmago zapravili v prvem polčasu, ki so ga izgubili z 0:1. Najbližje trem točkam so bili v 80. minuti, ko je Argentinec Erik Lamela z nekaj metrov z glavo zapravil nemogoče.