24. 8. 2012,
18.27

Tim Matavž Slaviša Stojanović

Petek, 24. 8. 2012, 18.27

PSV si je v četrtek že na prvi tekmi play-offa za ligo Europa praktično že zagotovil nastop v skupinskem delu. Pri zmagi nad ZETO v Podgorici je blestel Tim Matavž.

Prvič v tej sezoni je slovenski reprezentant, ki ga mediji v zadnjih dneh povezujejo s selitvijo – aktualna naj bi bila predvsem lizbonska Benfica -, dobil priložnost za igro od prve minute. In jo takoj izkoristil. Pri zmagi Nizozemcev s 5:0 je bil med najboljšimi na igrišču.

Nogometaši iz Eindhovna so sicer v vodstvo prešli že v drugi minuti, a odpor tekmeca strli šele v zaključku tekme. Med tistimi, ki so poskrbeli za to, je bil prav Tim Matavž. Že pred zadetkom je bil dvakrat blizu tega, da zatrese nasprotnikovo mrežo. Prvič je pred vratarja prišel po lepi samostojni akciji, a je njegov strel vratar ubranil, drugič je spretno poizkusil po podaji s kota. Spet neuspešno. Potem pa je v 74. Minuti še drugič prišel iz oči v oči z vratarjem in ga ukanil s prefinjenim strelom, podobnim tistemu, s katerim nasprotnikove vratarje pogostokrat premaguje argentinski zvezdnik Barcelone Lionel Messi. Že tri minute pozneje je Kevin Strootman zadel za 3:0, akcijo pa je z lepo globinsko podajo začel prav slovenski napadalec, ki je v 83. Minuti podal še za gol Jermaina Lensa, ki je zadel za 4:0.

Matavž, ki je igral vso tekmo, je bil med najboljšimi na igrišču. Upajmo, da je z dobro predstavo prepričal tudi trenerja Dicka Advocaata in ga bo v nedeljo, ko PSV v prvenstvu gostuje pri Groningenu, nekdanjem klubu Matavža, uvrstil v prvo postavo. Ne glede na to pa je lahko selektor Slaviša Stojanović zadovoljen, saj je njegov prvi napadalec tik pred začetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014 očitno v dobri formi.