12.11

7 let, 12 mesecev

NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Domžale NK Celje NK Rudar NK Gorica NK Triglav NK Zavrč NK Krka

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Uvodni krog Prve lige Telekom Slovenije je postregel z zmago Maribora proti novincu iz Zavrča, Rudar je ugnal Olimpijo, Koper še drugega novinca, Krko, okrepljena Gorica pa Triglav.

Ante Čačić je prvič vodil srečanje slovenskega prvenstva, Zavrč pa se je vpisal v zgodovino, saj je prebil prvoligaški led. V 2. minuti so nogometaši Zavrča dosegli tudi premierni prvoligaški zadetek, po izvajanju kota se je v gneči pred mariborskimi vrati najbolje znašel Sandi Čeh, ki je premagal Jasmina Handanovića. V 52. minuti je s strelom v desni kot gola za izenačenje poskrbel Damjan Bohar, ki je zabil svoj prvi zadetek v vijoličnem dresu. Zmago je Mariborčanom po strelu z glavo zagotovil Nusmir Fajić, ki je končni rezultat 2:1 postavil v 90. minuti tekme.

Slovenski podprvak je sezono odprl s porazom proti Rudarju, "zeleno-beli" se tako niso otresli prekletstva prvega kroga, saj so po vrnitvi v 1. SNL vsakič izgubili dvoboj prvega kroga. Tekma v Celju med evropskima predstavnikoma, Celjem in Domžalami, je bil zaradi prijateljskega srečanja med rumeno-modrimi in Leeds Unitedom (ravno v soboto) prestavljen na 31. julij in se je končal brez zmagovalca (a tudi zadetkov), je pa pred kamerami Planet TV Luka Koper z 2:1 premagala Krko, ki je po 19 letih spet v prvi ligi.

V Kranju sta se srečala Triglav in Gorica, ki se je v poletnem prestopnem roku ob izdatni pomoči Parme zelo okrepila. Prav novinec v vrstah primorskega kluba, Massimo Coda, pa je ob koncu prvega polčasa po podaji iz kota in strelom z glavo poskrbel za prve točke Gorice.