21.18

7 let, 12 mesecev

NK Celje NK Aluminij

Sreda, 8. 5. 2013, 21.18

Nogometaši Celja so prvi finalisti pokala Slovenije. Na povratni polfinalni tekmi so se pred domačimi navijači razšli z Aluminijem z 0:0. Prva tekma se je končala z 1:1.

Celjski nogometaši so se še sedmič uvrstili v finale slovenskega pokala. Potem ko so na prvi tekmi igrali 1:1, sta danes mreži ostali nedotaknjeni, tako da so se domači v finale prebili po zaslugi gola v gosteh.

Celjani so si zasluženo priigrali finalni nastop. Tudi na današnji tekmi so imeli več od igre, čeprav so tudi gosti znali nevarno zagroziti. Najbolj v 20. minuti, ko je s 25 metrov streljal Sandro Bloudek in zatresel vratnico, v sodniškem podaljšku pa je Matic Črnic za malo zgrešil cilj z 18 metrov.

Domači pa so vseeno imeli več priložnosti, več pokazali, dvakrat pa so tudi zatresli okvir vrat. Miha Zajc je v tretji minuti po gneči v kazenskem prostoru s strelom v padcu ostal brez želenega zadetka, v 44. minuti pa je po kotu Sebastjana Gobca vratnico zadel Marko Krajcer.