23.00

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,12

1

Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 26. 10. 2020, 23.00

Špansko prvenstvo, 7. krog

Real Sociedad z novo zmago spet prevzel vodstvo

1

Real Sociedad | Real Sociedad je z novo zmago znova prevzel vodstvo v španskem prvenstvu. | Foto Getty Images

Real Sociedad je z novo zmago znova prevzel vodstvo v španskem prvenstvu.

Na zadnji nedeljski tekmi 7. kroga la lige so nogometaši Reala Sociedada s 4:1 odpravili Huesco in s prvega mesta izrinili Real Madrid, ki je na sobotnem el clasicu na Camp Nouu s 3:1 premagal Barcelono. Granada je z zmago pri Getafeju skočila na tretje mesto, pred Villarreal, ki je le remiziral s Cadizom. Oblakov Atletico je peti.

Obračun kroga na Camp Nouu se je v soboto začel povsem po željah gostov. Real je povedel že v peti minuti, po podaji Karima Benzemaja je zadel Federico Valverde. A rezultat ni vztrajal prav dolgo, Barcelonin mladi dragulj Anssumane Fati je izenačil v 9. minuti in postavil izid prvega polčasa.

V 61. minuti je posredoval VAR, sodnik Juan Martinez Munuera pa je pokazal na najstrožjo kazen v prid Reala. Kapetan Sergio Ramos, ki se je vrnil v postavo belega baleta, je uspešno izvedel 11-metrovko in poskrbel za drugo vodstvo Madridčanov na srečanju. Tega so gostje zvišali povsem ob koncu srečanja, ko je končnih 3:1 postavil Luka Modrić.

Real se je izognil tretjemu zaporednemu porazu in se (vsaj začasno) vrnil na prvo mesto tekmovanja. Madridčani so z novo zmago na derbijih z Barcelono povedli s 97:96, 52-krat so se razšli z remijem.

Real Madrid je na derbiju kroga, el clasicu, v soboto s 3:1 premagal Barcelono. | Foto: Reuters Real Madrid je na derbiju kroga, el clasicu, v soboto s 3:1 premagal Barcelono. Foto: Reuters

Atletico Jana Oblaka je niz neporaženosti v domačem prvenstvu nadaljeval s sobotno zmago z 2:0 nad Betisom. Na petkovem uvodnem dejanju 7. kroga la lige je Elche z 2:1 premagal Valencio, ki je v krizi in je v prvenstvu izgubila še tretjič v nizu.

Coutinha ne bo proti Juventusu

Philippe Coutinho zaradi poškodbe stegenske mišice ne bo igral na sredini tekmi nogometne lige prvakov proti Juventusu, je sporočila Barcelona. Današnji testi so pokazali, da je poškodba leve noge taka, da bo moral izpustiti obračun drugega kroga skupinskega dela. Brazilski reprezentant Coutinho se je poškodoval na sobotnem derbiju španskega prvenstva in porazu proti Realu iz Madrida (1:3). Trenutno še ni znano, kako dolgo bo odsoten z igrišč.