22.55

4 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,29

1

Lionel Messi Lionel Messi Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo

Nedelja, 16. 2. 2020, 22.55

Špansko prvenstvo, 24. krog

Celta v Madridu izmaknila točko Realu

1

Real Madrid | Nogometaši Reala iz Madrida so doma le remizirali s Celto, ki se bori za obstanek v prvoligaški druščini. | Foto Reuters

Na zadnji nedeljski tekmi 24. kroga španskega prvenstva se je Real Madrid doma pomeril s Celto Vigo in ser moralč zadovoljiti s točko za neodločen izid 2:2. Prav toliko, eno točko, zdaj znaša prednost Madridčanov pred Barcelono. Sevilla in Espanyol sta remizirala z 2:2, Leganes in Betis sta se razšla brez gola in zmagovalca.

Čeprav je običaj, da se spored v Španiji začne z ne preveč atraktivno tekmo, je bilo tokrat  povsem drugače. Na sloviti Mestalli, kjer se je nedolgo nazaj opekla Barcelona, je Valencia v petek gostila Atletico Jana Oblaka, moštvi pa sta si po hudi bitki razdelili točke.

V soboto je druga Barcelona na Camp Nouu z 2:1 premagala Getafe in se po točkah izenačila z vodilnim Realom iz Madrida.

Ta se je v nedeljo pomeril s Celto iz Viga. Domači so šok doživeli v sedmi minuti, ko je Celto v vodstvo popeljal Rus Fedor Smolov, v drugem polčasu pa močno pritisnili in v 52. minuti po zadetku Tonija Kroosa prišli do izenačenja. V 64. minuti je z bele točke zadel še Sergio Ramos in navijači domačih so si oddahnili, a ne za dolgo, v 86. minuti je Santi Mina poskrbel za izenačenje na 2:2. Tako je ostalo do konca.