5

slovenski nogometaši na delu v tujini Matjaž Kek Slaviša Stojanović Luka Elsner Jan Oblak Jan Oblak Rajko Rep

Nedelja, 7. 10. 2018, 23.13

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Fantastične številke Oblaka, sanjski polčas Kampla, Elsner in Stojanović kraljujeta #video

5

Slovenski nogometaši in trenerji, ki si služijo kruh v tujini, se ta konec tedna še zadnjič predstavljajo pred reprezentančnim premorom. Matjaž Kek je po porazu na gostovanju pri Gorici (1:2) zapustil trenerski stolček, na katerem je sedel skoraj šest let, Luka Elsner je v Belgiji nanizal že pet zmag, Slaviša Stojanović pa ostaja na vrhu v Bolgariji. Jan Oblak je v Španiji znova zadržal nedotaknjeno mrežo, Kevin Kampl je pozdravil strelski prvenec v Nemčiji, v Avstriji pa je z dvema zadetkoma in podajo zablestel Rajko Rep.

Slovenski trenerji na delu v tujini:

Kek prevzel odgovornost in odstopil

Matjaž Kek je bil trener Rijeke kar pet let in pol, v tem času pa je poskrbel za številne rekorde in presežke. | Foto: Sportida Matjaž Kek je bil trener Rijeke kar pet let in pol, v tem času pa je poskrbel za številne rekorde in presežke. Foto: Sportida Izbranci Matjaža Keka so v hrvaškem prvenstvu doživeli nov šok. Na sobotnem gostovanju pri Gorici so izgubili z 1:2. Čeprav so po prvem polčasu vodili z 1:0, so nato gostitelji v nadaljevanju dosegli dva zadetka. V 84. minuti se je Rečanom ponudila priložnost za izenačenje, a je Jakov Puljić v drugo zapravil strel z bele točke. Ostalo je pri 2:1 za Gorico in novem spodrsljaju Rijeke, po katerem je Štajerec obvestil javnost, da ni več trener Rijeke.

"Po tekmi sem se pogovoril s predsednikom Damirjem Miškovićem. Lahko povem, da od tega trenutka naprej nisem več trener Rijeke," je po poročanju reškega dnevnika Novi list dejal Kek in nato zapustil novinarsko konferenco.

V hrvaškem prvenstvu ni zmagal vse od 19. avgusta. Na zadnjih šestih tekmah je zbral le štiri točke, za vodilnim Dinamom pa zaostaja že deset točk.

Matjaž Kek
Sportal Potres na Reki: Kek zapustil Rijeko, navijači so ga prepričevali, da si premisli #video

"Kek je eden od najboljših trenerjev na Hrvaškem in v tem delu Evrope. Z Rijeko je ustvaril izvrstne rezultate, tako v njega kot njegovo strokovno ekipo v popolnosti verjamemo," je pred dnevi za reški dnevnik Novi list dejal športni direktor Rijeke Srećko Juričić in napovedal, da se bo Rijeka v zimskem prestopnem roku okrepila. To je bila novica, ki je zagotovo navdušila slovenskega trenerja na začasnem delu v prestolnici Kvarnerja, a je po novem neuspehu, porazu v predmestju Zagreba, vse skupaj padlo v vodo.

Matjaž Kek Rijeka
Sportal Predsednik Rijeke želi Keka zadržati v klubu

Slaviša Stojanović dobil še en mestni spopad

Slaviša Stojanović z Levskim vodi na lestvici. | Foto: Twitter - Voranc Slaviša Stojanović z Levskim vodi na lestvici. Foto: Twitter - Voranc Nekdanji slovenski selektor Slaviša Stojanović navdušuje na klopi Levskega iz Sofije, s katerim osvaja točke tako temeljito, da je po 11. krogu na vodilnem mestu, tudi pred prvim favoritom prvenstva Ludogorcem, ki za modrimi zaostaja dve točki.

Ljubljančan je v nedeljo vodil Levski do nove zmage. V mestnem obračunu, konec prejšnjega tedna je premagal CSKA,  je znova navdušil navijače 26-kratnega bolgarskega prvaka, ki na novo prvenstveno lovoriko čaka že devet let. Modri so v 11. krogu bolgarskega prvenstva odpravili Slavio iz Sofije z 2:0.

Luka Elsner je neustavljiv

Luka Elsner je v Belgiji nanizal že pet zmag! | Foto: Grega Valančič/Sportida Luka Elsner je v Belgiji nanizal že pet zmag! Foto: Grega Valančič/Sportida Po veliki pokalni zmagi, ko je izločil veliki Anderlecht, se je Luka Elsner z Union Saint-Gilloisejem spet osredotočil na nastope v belgijski drugi ligi, kjer mu gre več kot imenitno.

Po nizu pozitivnih rezultatov je klub iz Bruslja z veliko tradicijo prevzel vodstvo, v nedeljo pa mu je uspel še veliki met, saj je v neposrednem obračunu za prvo mesto premagal Westerlo (2:0) in se utrdil na prvem mestu. Pri vrhu lestvice druge belgijske lige sicer še vedno vlada ogromna gneča, saj trije najbližji zasledovalci Elsnerjeve čete zaostajajo za Unionom le točko, tako da se obeta dramatično nadaljevanje prvenstva. V prvo ligo ob koncu sezone vodi samo prvo mesto.

Union, ki je z enajstimi prvenstvenimi lovorikami tretji najbolj zmagoviti belgijski klub, na vrnitev med prvoligaše sicer čaka od daljnega leta 1973. Belgijska druga liga se bo nadaljevala tudi med reprezentančnim premorom, tako da bo Union znova na delu prihodnjo nedeljo.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Jan Oblak je v tej sezoni v španskem prvenstvu prejel le štiri zadetke, najmanj izmed vseh. Enako število je prejel le še vratar Villarreala Sergio Asenjo. | Foto: Guliverimage/Getty Images Jan Oblak je v tej sezoni v španskem prvenstvu prejel le štiri zadetke, najmanj izmed vseh. Enako število je prejel le še vratar Villarreala Sergio Asenjo. Foto: Guliverimage/Getty Images

Vratarji:

Vid Belec: Sampdoria je v prvi italijanski ligi v nedeljo ob 15. uri na gostovanju v Bergamu premagala Atalanto (1:0). Mariborčan, ki je na zadnjih tekmah branil vrata Slovenije, v tej sezoni še ni dočakal priložnosti, da bi stopil med vratnici nekdanjega italijanskega prvaka iz Genove. S klopi je spremljal tudi obračun v Bergamu.

Jan Koprivec: izkušeni slovenski vratar je poškodovan, zato ga še nekaj časa ne bo mogoče pričakovati med vratnicama Pafosa, ki je v soboto v petem krogu ciprskega prvenstva gostoval pri Nea Salamisu in izgubil z 0:3.

Matic Kotnik: Panionios je v uvodni tekmi šestega kroga grškega prvenstva v soboto doma premagal Aris iz Soluna (1:0). Nekdanji vratar Celja, ki je bil v prejšnji sezoni med boljšimi v grški ligi, je v prejšnjem krogu prvič v tej sezoni branil od prve minute in mrežo ohranil nedotaknjeno. Tako je bilo tudi v soboto, ko je ponovno branil vso tekmo.

Jan Oblak: prvi zvezdnik slovenskega nogometa, ki ga ponovno ni na reprezentančnem seznamu selektorja Tomaža Kavčiča in ga tam ne bo tudi prihodnji mesec, je z Atleticom v španskem prvenstvu v nedeljo v osmem krogu na Wanda Metropolitanu premagal Betis iz Seville (1:0), s tem pa tudi začasno skočil na vodilni položaj la lige. Slovenski vratar je branil vso tekmo, tekmec pa ni v okvir njegovih vrat streljal niti enkrat.

Oblak navdušuje s statistiko učinka na tekmah španskega prvenstva. Za Atletico je branil 124-krat. Kar 73-krat je ostal nepremagan, število tekem, v katerih je zaklenil vrata, pa je večje od števila prejetih zadetkov na vseh tekmah! Njegova mreža se je zatresla le 71-krat! Škofjeločan je tudi vratar, ki je v tej sezoni v španskem prvenstvu prejel najmanj zadetkov (le štiri), tako da mu znova kaže odlično v točkovanju za priznanje zamora, katerega po koncu vsake sezone prejme vratar z najmanjšim številom prejetih golov v la ligi.

Antonio Delamea Mlinar je izgubil proti Atlanti, najboljši ekipi vzhodne konference lige MLS, ki jo vodi sloviti Argentinec Gerardo Martino. | Foto: Vid Ponikvar Antonio Delamea Mlinar je izgubil proti Atlanti, najboljši ekipi vzhodne konference lige MLS, ki jo vodi sloviti Argentinec Gerardo Martino. Foto: Vid Ponikvar

Branilci:

Kenan Bajrić: vodilni Slovan iz Bratislave je v soboto v 11. krogu slovaškega prvenstva doma nepričakovano ostal brez zmage proti zadnjeuvrščeni Senici (2:2), ki je v tej sezoni osvojila le sedem točk. Senica je v Bratislavi vodila že z 2:0, a je Slovan izenačil na krilih dveh zadetkov Maročana Mohe Rharsalle. Ljubljančan je odigral vso tekmo.

Jure Balkovec: vodilna Hellas Verona je v drugi italijanski ligi v petek v uvodnem dvoboju sedmega kroga doma izgubila proti Lecceju (0:2). Klub iz mesta ljubezni se želi ekspresno vrniti v serie A, tako da mu je poraz pokvaril načrte. Balkovec je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce.

Miha Blažič: Ferencvaroš je v soboto zvečer na svojem stadionu remiziral z Debrecenom (2:2). Primorec je odigral vso tekmo. Klub iz Budimpešte ostaja prepričljivo na vodilnem položaju na Madžarskem.

Matija Boben: Rostov je v soboto v desetem krogu ruskega prvenstva doma ostal brez točk proti Orenburgu (0:1). Nekdanji član Gorice je v tej sezoni za Rostov nastopil le v pokalu, v prvenstvu pa še ni dočakal svoje priložnosti. Tokrat ni kandidiral za tekmo.

Antonio Delamea Mlinar: povratnik v slovensko izbrano vrsto, ki v zadnjem času redno brani barve člana lige MLS New England Revolution, je v soboto izgubil na gostovanju pri moštvu Atlanta United (1:2). Pomeril se je z vodilnim klubom vzhodne konference, ki ga vodi nekdanji trener Barcelone in argentinski selektor Gerardo Martino, v napadu pa je najbolj nevaren Venezuelčan Josef Martinez. V 32 nastopih je dosegel kar 30 zadetkov, kar deset več od drugega najboljšega strelca tekmovanja, Šveda Zlatana Ibrahimovića. Tokrat ni dosegel nobenega, z njim pa je imel v obrambi opravka Slovenec, ki je odigral vso tekmo.

Erik Janža: Osijek je v nedeljo v derbiju 10. kroga hrvaškega prvenstva v gosteh ugnal splitski Hajduk (2:0) Na stadionu Poljud, ki bo naslednje štiri domače dvoboje Hajduka prazen, so Slavonci zmagali z 2:0. Osijek se je s prvo zmago na Poljudu po več kot desetih letih povzdignil na drugo mesto, za vodilnim Dinamom zaostaja štiri točke. Janža je odigral vso tekmo.

Bojan Jokić: Ufa je bila v ruski premier ligi na delu že v petek. Gostovala je pri Arsenalu iz Tule in osvojila točko (1:1). To je bil derbi začelja, saj se oba kluba nahajata na zelo nevarnih mestih pri dnu razpredelnice. Kranjčan je odigral vso tekmo.

Luka Krajnc: Frosinone, ki je v tej sezoni osvojil le eno točko in zaseda predzadnje mesto, je v prvi italijanski ligi v uvodni tekmi osmega kroga v petek izgubil na gostovanju pri Torinu (2:3). Nekdanji branilec Maribora je odigral 85 minut in prejel rumeni karton. V tej sezoni je v serie A zbral štiri nastope.

Miha Mevlja: Zenit je v nedeljo v derbiju desetega kroga ruskega prvenstva v St. Peterburgu z 2:1 premagal Krasnodar. To je bil obračun vodilnih moštev na razpredelnici. Primorec v zadnjih tekmah ne dobiva priložnosti in greje klop za rezervne igralce. Tako je bilo tako v četrtek v evropski ligi kot tudi v nedeljo proti Krasnodarju.

Nemanja Mitrović: Jagiellonia Bialystok je v nedeljo v 11. krogu v gosteh remiziral pri Koroni Kielce (1:1), za katero je zadel v polno nekdanji napadalec Kopra Matej Pučko, in na lestvici zdrsnila na četrto mesto. Ljubljančan je odigral vso tekmo.

Petar Stojanović: vodilni hrvaški prvoligaš Dinamo Zagreb, ki tudi brani naslov, je v desetem krogu v nedeljo gostoval pri zadnjeuvrščenem Rudešu in ga zlahka premagal s 3:0. Dinamo je odlično formo dokazal že v četrtek, ko je v ligi Europa v gosteh premagal Anderlecht (2:0) in si še popravil možnosti, da prvič po letu 1970 prezimi v Evropi. Ljubljančan je po naporni evropski tekmi v Belgiji počival, tako da ni kandidiral za dvoboj z Rudešem.

Aljaž Struna: Palermo je v sedmem krogu druge italijanske lige v nedeljo doma z 1:0 odpravil Crotone. Pirančan, ki je imel v zadnjih tednih težave z zdravjem, zaradi katerih ga selektor Kavčič ni uvrstil na reprezentančni seznam, je po dolgem času sedel na klopi za rezervne igralce.

Nejc Skubic: Konyaspor je v zadnji tekmi osmega kroga turškega prvenstva v nedeljo doma remiziral proti velikanu iz Istanbula, Bešiktašu (2:2). Gostje so kljub temu, da so že v 28. minuti ostali brez izključenega Hrvata Domagoja Vide, vodili do zadnjih trenutkov z 2:1, nato pa so gostitelji le izenačili. Podajo za gol, ki je prinesel točko (2:2), je prispeval prav Skubic. Nekdanji kapetan Domžal je v 66. minuti prejel rumeni karton.

Leo Štulac je s Parmo na zadnjih petih tekmah v serie A osvojil kar ducat točk. | Foto: Reuters Leo Štulac je s Parmo na zadnjih petih tekmah v serie A osvojil kar ducat točk. Foto: Reuters

Vezisti:

Jaka Bijol: Obetavni 19-letni zvezni igralec, ki se je v prejšnji sezoni dokazoval pri velenjskem Rudarju, v tej pa po odmevnem prestopu v vrste CSKA Moskve redno nastopa tako v ruskem prvenstvu kot tudi ligi prvakov, je bil po senzacionalni zmagi nad madridskim Realom na delu v nedeljo, ko je v derbiju ruskega prvenstva v mestnem obračunu nesrečno izgubil z branilcem naslova Lokomotivom iz Moskve (0:1). Ruski prvak je dosegel gol v 88. minuti, ko na igrišču ni bilo več slovenskega najstnika. Odigral je odigral 72 minut, v 54. minuti pa prejel rumeni karton. Selektor Kavčič se je na Bijola spomnil v petek zaradi zdravstvenih težav Kevina Kampla (viroza) in Benjamina Verbiča (poškodba mišice), tako da bo Bijol oktobra s člansko izbrano vrsto, ne pa z mlado reprezentanco do 21 let, kot je bilo prvotno domenjeno.

Domen Črnigoj: Lugano je v desetem krogu prve švicarske lige v nedeljo gostoval pri Grasshopperju v Zürichu in ostal brez točk. Izgubil je z 1:2, Koprčan pa je v igro vstopil v 77. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat.

Josip Iličić: povratnik v slovensko reprezentanco, ki je po besedah selektorja Kavčiča izčrpan in še daleč od forme, s katero si je v zadnjih letih prislužil naziv enega najboljših zveznih igralcev v serie A, je z Atalanto v nedeljo gostil Sampdorio in ostal praznih rok (0:1). Kranjčan je v mesecu in pol, ki ga je prebil v postelji, izgubil ogromno fizične moči. Vrača se postopno, v nedeljo mu je trener proti Sampdorii namenil 33 minut. V igro je vstopil namesto Hrvata Maria Pašalića.

Kevin Kampl: RB Leipzig se je v zadnji tekmi sedmega kroga nemškega prvenstva v nedeljo znesel nad Nürnbergom (6:0). Že po 32 minutah je vodil s 4:0, tudi po zaslugi slovenskega reprezentanta, ki se je vpisal med strelce že v 3. minuti, nato pa prispeval še podajo za tretji gol rdečih bikov.

Zadetek Kevina Kampla:

Kampl, ki je četrtkovo evropsko tekmo na Norveškem izpustil zaradi viroze, je odigral le prvi polčas. Visoko vodstvo s 4:0 je zadoščalo, da mu je trener v nadaljevanju srečanja namenil počitek. Rdeči biki so v odlični formi, saj so zmagali že četrtič zapored. Na lestvici so se povzpeli na visoko drugo mesto. Za vodilno Borussio Dortmund zaostajajo tri točke.

Rene Krhin: Nantes je v nedeljo v 9. krogu francoskega prvenstva izgubil na gostovanju pri Bordeauxu (0:3). Štajerec je odigral vso tekmo. Nantes na lestvici ostaja na predzadnjem mestu.

Jasmin Kurtić: izkušeni slovenski reprezentant bo zaradi zloma komolca prisiljen počivati več kot mesec dni, tako da je moral izpustiti tudi reprezentančno akcijo. Njegov SPAL je v nedeljo zvečer v zadnji tekmi osmega kroga italijanskega prvenstva v Ferrari izgubil proti Handanovićevemu Interju iz Milana (1:2), ki je ujel zmagovalni ritem in v zadnjem obdobju preskakuje vse ovire.

Žan Majer: Rostov je v soboto v desetem krogu ruskega prvenstva doma ostal brez točk proti Orenburgu (0:1). Štajerec je v tej sezoni za Rostov nastopil le v pokalu, v prvenstvu pa še ni dočakal svoje priložnosti. Tokrat je sedel na klopi za rezervne igralce.

Rajko Rotman: Kayserispor se je v času sobotnega kosila v prvi turški ligi doma z Rizesporjem razšel brez zmagovalca (2:2). To je bil dvoboj tekmecev iz spodnje polovice razpredelnice, ki si ga Mariborčan ne bo rad zapomnil, saj je že v 12. minuti prejel rdeči karton.

Leo Štulac: Parma je uspešen niz v prvi italijanski ligi nadaljevala v nedeljo, ko je v gosteh prekrižala načrte Genoi. Zmagala je s 3:1, nekdanji zvezni igralec Kopra pa je ponovno odigral vso tekmo.

Benjamin Verbič: kijevski Dinamo je v nedeljo v prvi ukrajinski ligi doma tesno premagal Olimpik Doneck (1:0), Vojničan pa zaradi poškodbe stegenske mišice ni kandidiral za dvoboj. Zaradi poškodbe je izpustil že četrtkovo srečanje lige Europa na Češkem proti Jabloncu (2:2). Dinamo za vodilnim Šahtarjem zaostaja le še dve točki, saj je ukrajinski prvak v nedeljo remiziral z Zorjo.

Miha Zajc: drugoligaški prvak Empoli je v soboto v osmem krogu italijanskega prvenstva doma izgubil proti Romi, ki se je med tednom v ligi prvakov znesla nad Viktorio (0:2). Primorec je odigral vso tekmo.

Kralj prvoligaških strelcev na Slovaškem Andraž Šporar se proti zadnjeuvrščenemu klubu Senici ni vpisal med strelce. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Kralj prvoligaških strelcev na Slovaškem Andraž Šporar se proti zadnjeuvrščenemu klubu Senici ni vpisal med strelce. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Napadalci:

Robert Berić: Saint Etienne je v devetem krogu francoskega prvenstva v soboto izgubil na gostovanju pri Lillu (1:3). Krčan v tej sezoni igra zelo malo, do zdaj je zbral le 38 minut igre v treh nastopih. Na zadnjih štirih tekmah ni dobil priložnosti za igro. Dvoboj v Lillu je spremljal s klopi za rezervne igralce.

Roman Bezjak: Jagiellonia Bialystok je v nedeljo v 11. krogu remizirala pri Koroni Kielce (1:1) in na lestvici zdrsnila na četrto mesto. Korošec je odigral vso tekmo, sodnik pa mu je pokazal rumeni karton. Bezjak je v tej sezoni za rumeno-rdeče dosegel štiri zadetke, enega manj pa je dosegel njegov rojak Matej Pučko, napadalec Korone, ki je bil strelsko uspešen tudi proti Jagiellonii.

Tim Matavž: Vitesse je na zadnji tekmi, ko je izgubil na gostovanju pri Feyenoordu (1:2), doživel hud šok, saj je za dolgo časa ostal brez najboljšega strelca. Slovenski napadalec si je zlomil nogo, tako da letos ne bo več stopil na igrišče. To je tudi velik udarec za selektorja Tomaža Kavčiča, saj je bil izkušeni slovenski napadalec v dobri formi. V tej sezoni je v nizozemskem prvenstvu dosegel že pet zadetkov.

Matavž je bil v ponedeljek operiran, na Instagramu pa se je zahvalil vsem za podporo ter hitro pomoč v Rotterdamu. "Vrnil sem bom še močnejši," je sporočil 29-letni osmoljenec, ki je na Nizozemskem v prvi ligi dosegel že več kot 70 zadetkov.

Vitesse je v nedeljo brez slovenskega reprezentanta premagal Heracles s 4:0 in se povzpel na peto mesto. Na tribunah je za rumeno-črne stiskal pesti tudi Matavž, ki so mu navijači med polčasoma namenili posebno presenečenje.

Andraž Šporar: vodilni Slovan iz Bratislave je v soboto v 11. krogu slovaškega prvenstva doma nepričakovano ostal brez zmage proti zadnjeuvrščeni Senici (2:2), ki je v tej sezoni osvojila le sedem točk. Slovan je zaostajal že z 0:2, a je nato na krilih dveh zadetkov Maročana Mohe Rharsalle izenačil na 2:2. Šporar je odigral vso tekmo, a se tokrat ni vpisal med strelce. Vseeno ostaja kralj strelcev na Slovaškem. Na desetih tekmah je dosegel devet zadetkov.

Na seznamu so nogometaši, ki so se znašli na prvem reprezentančnem seznamu novega selektorja Tomaža Kavčiča za marčevski prijateljski tekmi proti Avstriji in Belorusiji, na drugem reprezentančnem seznamu konec maja za gostovanje proti Črni gori, na tretjem reprezentančnem seznamu za tekmi lige narodov proti Bolgariji in Cipru oziroma zadnjem, aktualnem seznamu za oktobrski tekmi lige narodov proti Norveški in Cipru.

Preostali slovenski nogometaši, ki igrajo v tujini:

Jon Gorenc Stanković (Huddersfield Town)

Anglija, 1. liga

Burnley : Huddersfield Town 1:1

Ni igral, ostal je na klopi.
Timi Max Elšnik (Mansfield Town) Anglija, 4. liga

Bury : Mansfield Town 2:2

Odigral je vso tekmo in v 73. minuti prispeval podajo za drugi gol svoje ekipe.

Zlatko Dedić (Wacker Innsbruck)

Avstrija, 1. liga

Wacker Innsbruck : LASK Linz 1:0 Vrnil se je po poškodbi. V igro je vstopil v 53. minuti, v 70. minuti pa podal za edini zadetek na srečanju.
Patrik Eler (Wacker Innsbruck) Avstrija, 1. liga Wacker Innsbruck :  LASK Linz 1:0 Odigral je 53 minut, nato ga je zamenjal rojak Zlatko Dedić.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga

Wolfsberger AC : Hartberg 3:4

Odigral je vso tekmo, dosegel dva zadetka in prispeval še podajo. V 24. minuti je znižal zaostanek na 1:2, v 87. minuti pa odločil zmagovalca. To sta njegova prva zadetka za Hartberg v avstrijskem prvenstvu.

BiH, 1. liga

Mladost Doboj Kakanj : Sarajevo 0:6 Branil je vso tekmo.
Miha Vidmar (GOŠK Gabela) BiH, 1. liga GOŠK Gabela : Zrinjski Mostar 0:4 Ni igral.

Andraž Struna (Anorthosis Famagusta)

Ciper, 1. liga

Anorthosis : APOEL Nikozija 2:3

Odigral je vso tekmo.
Saša Aleksander Živec (Omonia Nikozija) Ciper, 1. liga Omonia : Apollon Limassol 0:2 V igro je vstopil v 46. minuti in v 76. minuti prejel rumeni karton.
Matija Širok (Pafos) Ciper, 1. liga Nea Salamina Famagusta : Pafos 3:0 Odigral je vso tekmo.
Damjan Vuklišević (Slovan Liberec) Češka, 1. liga

Fastav Zlin : Slovan Liberec 0:1

Aleš Mertelj (MFK Karvina) Češka, 1. liga Karvina : Dukla Praga 0:2 Odigral je vso tekmo.

Marseille : Caen 2:0

Milan Kocić (Panionios) Grčija, 1. liga Panionios : PAOK Solun 1:0 Ni kandidiral za nastop.
Marko Nunić (Larissa) Grčija, 1. liga

Xanthi - Larissa, ponedeljek 18.00

Rene Mihelič (Delhi Dynamos) Indija, 1. liga Ta konec tedna nima tekme.
Matej Poplatnik (Kerala Blasters) Indija, 1. liga Kerala Blasters Mumbai City 1:1 Odigral je 62 minut in prejel rumeni karton.
Valter Birsa (Chievo) Italija, 1. liga Milan : Chievo 3:1 Odigral je vso tekmo.

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 1. liga

Milan : Chievo 3:1

Samir Handanović (Inter)

SPAL : Inter 1:2

Rok Vodišek (Genoa) Italija, 1. liga Genoa : Parma 1:3 Ni igral, ostal je na klopi.

Siniša Anđelković (Venezia)

Italija, 2. liga

Perugia : Venezia 1:0

Odigral je 80 minut, ko je moral zaradi drugega rumenega kartona zapustiti igrišče.

Greuther Fürth : Jahn Regensburg 1:1

Dominic Maroh (Uerdingen) Nemčija, 3. liga Uerdingen : Carl Zeiss Jena 2:1 Odigral je vso tekmo.

Jovan Vidović (Meppen)

Nemčija, 3. liga

Meppen : München 1860 1:0

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga

Eindhoven : Twente 1:1

Filip Valenčič (Stabaek) Norveška, 1. liga Stabaek : Vaalerenga 1:1 Ni igral, ostal je na klopi.
Damjan Bohar (Zaglebie Lubin) Poljska, 1. liga

Arka Gdynia : Zaglebie Lubin 3:1

Odigral je 85 minut, sodnik pa mu je v 67. minuti pokazal rumeni karton.

Korona Kielce Jagiellonia Bialystok 1:1

Odigral je 90 minut, nato ga je trener zamenjal v sodnikovem podaljšku. V 54. minuti je poskrbel za izenačenje na 1:1. To je bil njegov tretji zadetek, odkar se je poleti iz Španije preselil na Poljsko.

Thun : Zürich 2:2

Odigral je 83 minut in v 62. minuti prispeval podajo za izenačujoči gol za 2:2.

Nejc Mevlja (Schaffhausen)

Švica, 2. liga

Schaffhausen : Rapperswil-Jona 1:0

Matic Fink (Rizespor)

Turščija, 1. liga

Kayserispor : Rizespor 2:2

Boban Jović (Bursaspor) Turčija, 1. liga Bursaspor : Ankaragucu 1:0 Ni kandidiral za nastop.

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.