slovenski nogometaši na delu v tujini Jan Oblak Jan Oblak Josip Iličić Etien Velikonja Haris Vučkić Bojan Jokić Andres Vombergar Lovro Bizjak Rene Krhin Nejc Skubic Valter Birsa Luka Krajnc

Ponedeljek, 23. 9. 2019, 20.35

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Nora zmaga Slovenca na Cipru, ki jo je njegov rojak spremljal s klopi

Vid Belec | Vid Belec je na Cipru z Apoelom prišel do verjetno ene najbolj norih, če ne celo najbolj nore zmage v karieri. | Foto Getty Images

Od slovenskih nogometašev na delu v tujini jih je nekaj na delu tudi podaljšan konec tedna, v ponedeljek. Od reprezentantov z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka, ki bo že v četrtek razkril imena, na katera bo računal na oktobrskih tekmah proti Makedoniji v gosteh in Avstriji doma, sta bila danes na delu dva. Vid Belec in Roman Bezjak na Cipru.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Enosis : Apoel 2:3

V ponedeljek je prišel do nore zmage s 3:2 in vrata gostov branil od prve do zadnje minute. Teh pa je bilo tokrat precej več, kot smo jih na prvenstvenih nogometnih tekmah vajeni. Apoel je namreč še globoko po izteku rednega dela tekme zaostajal z 1:2, potem pa najprej zadel v 94. in še v 100. minuti, saj je sodnik tekmo podaljšal kar za več kot 10 minut.

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Atletico Madrid : Celta Vigo 0:0

Odigral je vso tekmo in tretjič v tej sezoni (v petih nastopih) ohranil mrežo nedotaknjeno. To je bil že njegov 214. nastop v dresu Atletica, s tem pa se je na večni lestvici vratarjev Los Colchoneros prebil na četrto mesto. Prehitel je Miguela Reino (213), pred njim pa so le še Edgardo Madinabeytia (236), Jose Francisco Molina (248) in Abel Resino (303).

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Empoli : Cittadella 1:0

Odigral je vso tekmo.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Zalaegerszegi TE : Ferencvaroš 1:2 Odigral je vso tekmo.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Ufa : Spartak Moskva 1:0

Ni igral, ostal je na klopi. Kapetan slovenske izbrane vrste je prvič, odkar si služi kruh v Rusiji pri Ufi, spremljal dvoboj s klopi, obenem pa na igrišču spremljal oba rojaka, klubska soigralca.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga

Piast Gliwice : Rakow Czestochowa 2:1

Miha Mevlja (Soči)

Dinamo Moskva : Soči 2:3 Igral je vso tekmo in v 65. minuti zadel za 2:2. To je bil debi v majici novega kluba, h kateremu je v času zadnje reprezentančne akcije prestopil pred kratkim.
Peter Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Varaždin : Dinamo Zagreb 1:0 Ni igral, ostal je na klopi. Hrvaški prvak je le tri dni po veliki zmagi nad Atalanto (4:0) nepričakovano izgubil na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Varaždinu. Trener Dinama Nenad Bjelica je poslal v ogenj devet različnih igralcev kot na dvoboju lige prvakov, Slovenec pa je ostal na klopi. To je drugi zaporedni poraz modrih v gosteh v hrvaškem prvenstvu.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Houston Dynamo : Orlando City 2:1 Odigral je vso tekmo in dokazal, da je poškodba, ki jo je staknil na zadnjem reprezentančnem dvoboju proti Izraelu, že odpravljena.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

CSKA Moskva : Krasnodar 3:2

Igral je od 64. minute.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Lugano : Luzern 1:1 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Atalanta : Fiorentina 2:2 Igral je od 57. minute, ko je na igrišče prišel ob zaostanku svoje ekipe z 0:1. Potem je Atalanta prejela še en gol, v 84. minuti pa je z mojstrskim golom (posnetek spodaj) prav on poskrbel za znižanje zaostanka moštva iz Bergama na 1:2. To je bil njegov prvi klubski gol sezone.
Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Strasbourg : Nantes 2:1

Ni igral. Sedel je na klopi. Drugič v tej sezoni.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

Sassuolo : Spal 3:0

Odigral je vso tekmo in prejel rumen karton.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Lecce : Napoli 1:4 Odigral je celo tekmo.
Denis Popović (Zürich) Švica, 1. liga Zürich : Thun 2:0 Odigral je vso tekmo.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Vorskla : Dinamo Kijev 0:5

Ni igral, sedel je na klopi.

Miha Zajc (Fenerbahče)

Turčija, 1. liga

Fenerbahče : Ankaragucu 2:1

Ni igral, ostal je na klopi. V tej sezoni je v turškem prvenstvu odigral le 38 minut.

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

Angers : St. Etienne 4:1

Igral je do 67. minute.
Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Enosis : Apoel 2:3 Pri nori zmagi Apoela, ki je do zmage v ponedeljek prišel z goloma v 94. in 100. minuti, ni sodeloval. Sedel je na klopi za rezerviste.
Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Vitesse : Fortuna Sittard 4:2

Odigral je 90 minut in v 59. minuti zatresel mrežo gostov za 1:1. V 75. minuti je prejel rumeni karton, gostitelji pa so v zadnjih devetih minutah preobrnili zaostanek z 1:2 v končno zmago s 4:2. V tej sezoni je dosegel že štiri zadetke.
Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Trenčin : Slovan Bratislava 2:4

Igral je vso tekmo in v 25. minuti zadel za vodstvo gostov z 1:0, v 74. minuti pa postavil končni izid 4:2 (zadetka si lahko ogledate spodaj). Po tem, ko je sredi tedna v ligi Europa dvakrat zadel pri odmevni zmagi nad Bešiktašom, je tako še drugič v nizu zadel dvakrat na eni tekmi. V zadnjih treh klubskih nastopih po reprezentančnem premoru je zabil pet golov. V sedmimi goli je trenutno vodilni strelec prve slovaške lige.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Poljski (6. september - 2:0) in Izraelu (9. september - 3:2) v Stožicah, ki je bil naknadno osvežen za tri imena.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

Millwall : QPR 1:2

Ni igral, ostal je na klopi.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

West Bromwich Albion : Huddersfield 4:2

Gregor Zabret (Oldham Athletic)

Anglija, 4. liga

Scunthorpe : Oldham 2:2

Aljaž Casar (Altach)

Avstrija, 1. liga

Austria Dunaj : Altach 2:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Swarowski Tirol : Rapid Dunaj 0:2 Odigral je vso tekmo.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga

Hartberg : Wolfsberger AC 0:2

Igral je vso tekmo in prejel rumen karton.

Patrik Eler (Austria Lustenau)

Avstrija, 2. liga

Austria Lustenau : Blau-Weiss Linz 2:1

Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Vorwärts Steyr : Austria Dunaj II 0:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Žan Pelko (Austria Celovec)

GAK : Austria Celovec 1:2 Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering)

Liefering : Wacker Innsbruck 2:2 V igro je vstopil v 71. minuti.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Genk : Oostende 3:1

Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga OH Leuven : Lommel 1:0 Igral je od 61. minute.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Westerlo : Union St. Gilloise 1:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga OH Leuven : Lommel 1:0 Igral je od 60. minute.

Dino Martinović (Etar)

Bolgarija, 1. liga

Etar : Vitoša Bistrica 1:0

Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv)

Lokomotiv Plovdiv : Beroe 3:0

Igral je vso tekmo in v 85. minuti postavil končni izid. To je bil njegov tretji prvenstveni gol sezone.
Elvis Džafić (Sarajevo)

BiH, 1. liga

Tuzla City : Sarajevo 2:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga AE Larissa : Xanthi 3:0 Igral je vso tekmo.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Hajduk Split : Inter Zaprešić 3:1 Igral je vso tekmo.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Cagliari : Genoa 3:1

V igro je vstopil v 82. minuti, ko je bil rezultat 1:1.

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Milan : Inter 0:2

Branil je vso tekmo in ohranil mrežo nedotaknjeno. Inter je edini klub s stoodstotnim točkovnim izkupičkom.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Cagliari : Genoa 3:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Livorno : Pordenone 2:1 Odigral je vso tekmo. To je bil njegov drugi nastop v tej sezoni.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Odigral je 78 minut.

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 2. liga Chievo : Pisa 2:2 Odigral je vso tekmo.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Frosinone : Venezia 1:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Daniel Pavlev (Chievo)

Chievo : Pisa 2:2

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Empoli : Cittadella 1:0 Odigral je 67 minut. Ko je zapustil igro, je že bilo 1:0.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Benevento : Cosenza 1:0 Ni igral, ostal je na klopi.

Siniša Anđelković (Padova)

Italija, 3. liga

Pesaro : Padova 0:2

Igral je od 84. minute.

Maks Barišić (Catania)

Monopoli : Catania 4:2

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga Rende : Teramo 1:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Adnan Golubović (Pesaro)

Italija, 3. liga Pesaro : Padova 0:2 Igral je vso tekmo.

Enej Jelenič (Carpi)

Carpi : Rimini 2:1

Ni igral, zaradi poškodbe ga ni bilo niti na klopi.

Urban Žibert (Bisceglie)

Avellino : Bisceglie 0:1

Klemen Bolha (Žalgiris Kaunas)

Litva, 1. liga

Riteriai : Žalgiris 1:1

Odigral je vso tekmo in v 23. minuti prejel rumeni karton.

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Panevežys - Suduva, torek 17.00

Matej Poplatnik (Kaposvari)

Madžarska, pokal, 6. krog Soltvadkerti : Kaposvari 0:4 Odigral je vso tekmo.

Matej Palčič (Šerif)

Moldavija, 1. liga

Speranta Nisporeni : Šerif 0:0

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

Werder Bremen : RB Leipzig 0:3

Ni igral, zaradi poškodbe gležnja ga ni bilo niti na klopi.
Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Nürnberg : Karlsruher SC 1:1 V igro je vstopil v 73. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat. To je njegov prvi nastop v drugi nemški ligi.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Dynamo Dresden : Jahn Regensburg 2:1 Igral je od 82. minute.

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga Vitesse : Fortuna Sittard 4:2 Ni branil, ostal je na klopi.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga

Twente : Heracles 2:3

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga Dordrecht : NEC Nijmegen 2:0 Odigral je vso tekmo. To je bil njegov tretji nastop za NEC, a prvi, na katerem je začel od prve minute.

Goran Cvijanović (Arka Gdynia)

Poljska, 1. liga

LKS Lodz : Arka Gdynia 1:4

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Slask Vroclav : Zaglebie Lubin 4:4 Odigral je vso tekmo in v 63. minuti prispeval podajo za zadetek rojaka Živca. Povedel je ekipo v protinapad, v akciji, po kateri se je Živec vpisal med strelce, pa je sodeloval tudi Rok Sirk.

Erik Janža (Gornik Zabrze)

Pogon Szczecin : Gornik Zabrze 1:1

Matej Pučko (Korona Kielce)

Lechia Gdansk : Korona Kielce 2:0

V igro je vstopil v 46. minuti.

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Slask Vroclav : Zaglebie Lubin 4:4 Odigral je vso tekmo in v 63. minuti sodeloval v "slovenski" akciji, v kateri se je med strelce vpisal rojak Živec.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Slask Vroclav : Zaglebie Lubin 4:4

Odigral je vso tekmo in v 63. minuti z mojstrskim strelom z roba kazenskega prostora popeljal goste v vodstvo s 3:2. To je že njegov četrti zadetek v tej sezoni, v polno je zadel na zadnjih treh srečanjih, tako da je v izjemni strelski formi. Le nekaj minut za njim je nekdanji branilec Olimpije, Hrvat Dino Štiglec, izjemno izvedel prosti strel in izenačil na 3:3.

Matic Žitko (Chojniczanka) Poljska, 2. liga Chojniczanka : Radomiak Radom 1:3 Odigral je vso tekmo.

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Leixoes : Benfica B 1:0 Ni igral. Sedel je na klopi.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Voluntari : Academica Clinceni 1:2 Ni igral, ostal je na klopi.
Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Voluntari : Academica Clinceni 1:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Lovro Bizjak (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : Spartak Moskva 1:0 V igro je vstopil v 65. minuti. To je bil njegov sedmi nastop v tej sezoni, še vedno čaka na prvi zadetek.

Žiga Škoflek (Orenburg)

Rusija, 1. liga Orenburg : Lokomotiv Moskva 2:3 Odigral je 64 minut. Ko je zapustil igro, je bil rezultat 0:2.

Andres Vombergar (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : Spartak Moskva 1:0

V igro je vstopil v 78. minuti. To je bil njegov prvi nastop v tej sezoni, pred tem je dvakrat sedel na klopi za rezervne igralce.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Trenčin : Slovan Bratislava 2:4 Igral je vso tekmo.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Nitra : Michalovce 0:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Sered : Zlate Moravce 0:0 Odigral je vso tekmo.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Vojvodina : Voždovac 1:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Celtic : Kilmarnock 3:1 Ni igral. Sedel je na klopi.
Nino Irgolič (Mjällby) Švedska, 2. liga Mjällby : Brommapojkarna 0:2 Ni igral. Sedel je na klopi.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Zürich : Thun 2:0 Igral je od 57. minute.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Zürich : Thun 2:0

Nejc Mevlja (Schauffhausen)

Švica, 2. liga Aarau : Schauffhausen 3:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Göztepe : Konyaspor 1:0 Odigral je 71 minut.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga Rizespor : Gazisehir 1:2 Igral je 63 minut.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Giresunspor : Fatih Karagümrük 1:1 Igral je vso tekmo in prejel rumen karton.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Akhisar Belediyespor : Hatayspor 2:1 Igral je od 60. minute.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga Metalist 1925 : Volyn 2:0 Odigral je vso tekmo.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada) New England : Real Salt Lake 0:0 Odigral je vso tekmo in v 46. minuti prejel rumeni karton.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Portland Timbers : Minnesota United 0:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Gol Josipa Iličića:

Prvi gol Andraža Šporarja:

Drugi gol Andraža Šporarja:

Gol Mihe Mevlje:

Začetek akcije, v kateri so sodelovali Damjan Bohar, Rok Sirk in Saša Aleksander Živec, pri 1:10, gol Živca pri 1:18: