4 leta, 7 mesecev

slovenska ženska nogometna reprezentanca

Sreda, 30. 10. 2013, 19.05

Slovenke tudi na drugi domači tekmi ostale brez točk

Ženska nogometna reprezentanca je izgubila tudi drugo domačo tekmo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2015. Po hudem porazu proti Nemčiji so tokrat v Velenju z 0:3 klonile še proti Irski.

Slovenski selektor Damir Rob je tekmo začel skoraj z isto postavo kot na tekmi z Nemčijo (le Ines Špelič je zamenjala Kaja Jerina), na igrišče so pritekle Sonja Čevnik, Ines Špelič, Anisa Rola, Manja Benak, Anja Milenkovič, Kaja Eržen, Urška Žganec, Tjaša Tiabut, Lucija Grad, Andreja Nikl in Mateja Zver. Začele so pogumno, a že v 12. minuti prejele zadetek, v polno je zadela Fiona O'Sullivan. A Robove izbranke se niso predale, bile so nevarnejše, toda neučinkovite. Povsem nasprotno velja za Irke, ki so v prvem delu še enkrat premagale Čevnikovo. Zmagovalec dvoboja je bil dokončno odločen v 46. minuti, ko je bilo na semaforju 0:3.

Če poraz z Nemčijo ni bil tragičen, pa so si Slovenke z neuspehom v Velenju močno poslabšale možnosti za drugo mesto, s katerim bi si lahko zagotovile dodatne kvalifikacije. Na SP se bodo namreč uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale v dodatnih kvalifikacijah za preostalo mesto na zaključnem turnirju v Kanadi. Slovenija ima tri točke (zmaga nad Slovaško), isto število točk ima tudi Slovaška, Irska jih ima že sedem, Hrvaška eno, Rusija pa je odigrala le tekmo z Nemčijo in je še brez točk.

Naslednjo tekmo kvalifikacij bodo Slovenke igrale 5. aprila 2014, ko bodo gostovale v Rusiji.