11.10

1 leto

Thermometer Blue 1,76

1

Petar Stojanović Dinamo Zagreb Miralem Sulejmani Young Boys UEFA liga prvakov kvalifikacije

Sreda, 29. 8. 2018, 11.10

1 leto

Miralem Sulejmani pristal v bolnišnici

Slovenec poskrbel za dramo v Zagrebu. ''Ko je prišel k sebi, ni vedel, kje je.''

Uroš Iskra

1

V 51. minuti povratne tekme play-offa lige prvakov med Dinamom in švicarskimi Young Boys v Zagrebu smo bili priče precej neprijetnemu dogodku. Slovenski branilec pri Dinamu Petar Stojanović je nehote s peto v glavo udaril in nokvatiral srbskega napadalca Miralema Sulejmanija.

Petar Stojanović
Sportal Znani vsi udeleženci skupinskega dela lige prvakov, Slovenci imamo tri predstavnike

Zdravniški službi obeh klubov sta nemudoma skočili na igrišče in mu začeli pomagati. Prekinitev je trajala štiri minute, ko je le prišel k sebi, nato pa so Srba odpeljali v bližnjo bolnišnico, kjer so potrdili pretres možganov.

''Nisem niti čakal na dovoljenje sodnika, stekel sem, ko sem videl, kako je padel. Dihal je, a je bil minuto nezavesten. Ves čas sem opazoval njegovi zenici, in ko je končno prišel k sebi, ni vedel, kje je,'' je hrvaškim novinarjem zaupal zdravnik Dinama Ivica Smodek.

Namesto Sulejmanija je v igro vstopil Roger Assale, nad katerim je bil v nadaljevanju storjen tudi prekršek za enajstmetrovko, ki je vodil do izenačenja 1:1. Le dve minuti pozneje pa so Švicarji zabili še za 2:1 in Maksimir, na katerem se je zbralo 30 tisoč navijačev, se je zavil v črno.