Andraž Šporar Kenan Bajrić slovenski nogometaši na delu v tujini Slovan Bratislava

Torek, 1. 5. 2018, 21.58

Finale slovaškega nogometnega pokala

Slovenca do prve slovaške lovorike, Šporar med junaki srečanja #video

Andraž Šporar | Foto Twitter

Slovenska nogometna reprezentanta Andraž Šporar in Kenan Bajrić sta se v torek na Slovaškem razveselila pokalne lovorike. Slovan iz Bratislave je v finalu slovaškega pokala premagal Ružomberok s 3:1. Oba slovenska legionarja sta se znašla v začetni postavi, prvi zadetek za pokalnega zmagovalca pa je dosegel prav nekdanji napadalec Olimpije.

Slovan iz Bratislave je na praznični dan ubranil pokalno lovoriko. V finalu, ki je v Trnavi potekal pred 4.405 gledalci, je s 3:1 odpravil Ružomberok. Prvi zadetek za Slovan je v 25. minuti po strelu z glavo dosegel Andraž Šporar, ki je na igrišču prebil 89 minut, nato pa ga je zamenjal nekdanji slovaški reprezentant Robert Vittek. Šporar je osvojil že tretjo lovoriko, odkar se je odpravil v tujino. V prejšnji sezoni je z Baslom osvojil dvojno švicarsko krono.

Vrhunci finala slovaškega pokala, zadetek Šporarja pri 0:07:

Slovenske barve je v finalu slovaškega pokala zastopal tudi Kenan Bajrić. Odigral je vso tekmo in si prislužil rumeni karton. Nekdanja soigralca pri ljubljanski Olimpiji sta tako na Slovaškem osvojil prvo lovoriko, odkar nosita dres Slovana. Klub iz Bratislave je za naslov pokalnega zmagovalca prejel posebno nagrado v višini 50 tisoč evrov.

Slovan je v polfinalu pokala izločil Spartak iz Trnave, ki se mu nasmiha naslov slovaškega prvaka. Slovan za njim tri kroge pred koncem prvenstva zaostaja osem točk.