22. 11. 2020,
22.44

3 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,35

Nik Prelec Juventus Zlatan Ibrahimović Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Miha Zajc Valter Birsa Jasmin Kurtić Josip Iličić Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 22. 11. 2020, 22.44

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 8. KROG

Handanovićevi po preobratu ugnali Torino, Ibrahimović čaral v Neaplju

Inter, Samir Handanović | Samir Handanović je z Interjem po preobratu premagal Torino. Slovenski vratar je prejel dva zadetka, enega z najstrožje kazni. | Foto Reuters

V 8. krogu italijanske lige je Inter Samirja Handanovića po zaostanku z 0:2 priredil preobrat in s 4:2 premagal Torino, Roma je s 3:0 odpravila Parmo Jasmina Kurtića, Genoa Mihe Zajca je izgubila z Udinesejem, Sassuolo pa je z zmago nad Verono za kratek čas celo prevzel prvo mesto v serie A, a le do konca večernega derbija v Neaplju, kjer je Milan z dvema goloma zimzelenega Zlatana Ibrahimovića porazil Napoli.

Švedski ostrostrelec Zlatan Ibrahimović je na nedeljskem derbiju v Neaplju s svojim devetim in desetim golov v tej sezoni serie A popeljal Milan do vodstva proti Napoliju. Ta je prek belgijskega reprezentanca Driesa Martensa zaostanek prepolovil v 63. minuti tekme, dve minuti kasneje pa ostal le z desetimi igralci, ko je Tiemoue Bakayoko prejel še drugi rumeni karton in moral zapustiti igrišče. Globoko v sodnikovem podaljšku je zmago Milana potrdil 21-letni Norvežan Jens Hauge.

Nogometaši Atalante so v sobotnem sporedu gostovali pri Spezii in igrali neodločeno 0:0. Ekipa z Bergama je bila sicer boljša, a streljala je s slepimi naboji. Še najbližje zadetku je bila v 57. minuti, ko je z močnim in nizkim diagonalnim strelom malce z leve s 15 metrov zadel Robin Gosens, a je bil ta zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Duvana Zapate.

Juventus je na svojem štadionu gostil Cagliari in povedel v 38. minuti, ko je s 15 metrov z natančnim strelom zadel Cristiano Ronaldo. Isti igralec je spretno zadel tudi v 42. minuti. To je bil njegov osmi gol v sezoni.

Na prvi sobotni tekmi je Lazio v močnem deževju v gosteh premagal Crotone z 2:0, potem ko sta zadela Ciro Immobile in Joaquin Correa. Crotone je še edini brez zmage in je trdno zasidran na zadnje mesto.