23.07

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,02

1

Zlatan Ibrahimović Juventus Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Valter Birsa Jasmin Kurtić Samir Handanović Miha Zajc Josip Iličić italijansko prvenstvo

Nedelja, 8. 11. 2020, 23.07

Italijansko prvenstvo, 7. krog

Milan je pred prvim porazom v 93. minuti rešil kdo drug kot Ibrahimović

1

V 7. krogu italijanskega prvenstva je v nedeljo zvečer vodilni in še neporaženi Milan proti Veroni vse do 93. minute zaostajal z 1:2, potem pa ga je pred prvim prvenstvenim porazom rešil Zlatan Ibrahimović, ki kljub temu, da je star že 39 let, še naprej zabija kot po tekočem traku in je najboljši strelec italijanskega prvenstva. Šved je pred tem, zanimivo, zapravil enajstmetrovko.

39-letni zvezdnik Milana Zlatan Ibrahimović je že pri osmih zadetkih v vsega petih nastopih v tej sezoni. | Foto: Reuters 39-letni zvezdnik Milana Zlatan Ibrahimović je že pri osmih zadetkih v vsega petih nastopih v tej sezoni. Foto: Reuters

Prvak Juventus je v nedeljski matineji remiziral pri rimskem Laziu, ki je izenačil v peti minuti sodnikovega podaljška. Goste je v vodstvo popeljal prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo, a si nato poškodoval gleženj in zapustil igrišče v 76. minuti. V Bergamu sta remizirala Atalanta Josipa Iličića in Inter Samirja Handanovića. Gorenjec je celotno srečanje presedel na klopi.

V nedeljskem derbiju serie A sta se Lazio in Juventus razšla brez zmagovalca. Zmaga se je dolgo nasmihala branilcem naslova, ki jih je v 15. minuti popeljal v vodstvo Cristiano Ronaldo. Portugalec je moral v 76. minuti zaradi poškodbe gležnja (staknil jo je v trku z nogometašem Lazia Luisom Albertom), kar je po tekmi potrdil tudi trener Andrea Pirlo, predčasno z igrišča. Na klopi za rezervne igralce se je lahko podobno kot soigralci prijel za glavo v peti minuti sodnikovega podaljška, ko je rezervist Felipe Caicedo poskrbel za izenačenje.

Lazio je izenačil v izdihljajih sodnikovega podaljška po zaslugi zadetka 32-letnega Ekvadorca Felipeja Caiceda. | Foto: Reuters Lazio je izenačil v izdihljajih sodnikovega podaljška po zaslugi zadetka 32-letnega Ekvadorca Felipeja Caiceda. Foto: Reuters

V "slovenskem" spopadu v Bergamu sta se pomerili ekipi Josipa Iličića in Samirja Handanovića. Razšli sta se brez zmagovalca (1:1). Kranjčan ni dočakal priložnosti in ostal na klopi za rezervne igralce do zadnjega sodnikovega žvižga, Ljubljančan pa je pri gostih iz Milana branil vso tekmo.

Na dvoboju v Genovi je zablestel napadalec Rome Henrikh Mkhitaryan. Dosegel je kar tri zadetke in pomagal sinovom volkulje do zmage nad Genoo, za katero je Miha Zajc odigral 81 minut.

Joao Pedro 48., Nandez 69.; R.K.: Augello 40./Sampdoria
Valter Birsa (Cagliari) ni kandidiral za tekmo, Nik Prelec (Sampdoria) je sede na klopi.

Mirančuk 79.; Martinez 58.
Josip Iličić (Atalanta) je sedel na klopi; Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo

Genoa : Roma 1:3 (0:1)