22.11

Prva liga Telekom Slovenije Luka Koper

Sobota, 4. 4. 2015, 22.11

Rudar vendarle zadel po 463 minutah in si priigral točko (video)

Nogometaši Rudarja in Luke Kopra so se v tekmi 26. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (2:1).

Soseda na lestvici sta se pomerila v pomembnem obračunu, v katerem bi predvsem za Velenjčane poraz pomenil še dodatni alarm že tako ne najboljšemu spomladanskemu delu sezone. A nazadnje sta si moštvi razdelili plen, tako da razlika med njima na lestvici ostaja enaka.

Popotnica Velenjčanov je bila slaba, saj pred današnjo tekmo niso zadeli kar 459 minut. A so nato hitro prišli do zadetka; že v četrti minuti je po prvi pravi akciji žoga končala za hrbtom koprskega vratarja Vasje Simčiča. Ivan Firer je bil v kazenskem prostoru tekmecev dovolj spreten, da je prišel do žoge, ki je gostujoča obramba po podaji ni odbila, nato pa je neubranljivo meril.

Deset minut pozneje bi lahko vodstvo povišal Klemen Bolha, toda njegov natančen strel z glavo je vratar Simčič še odbil v kot. Zato pa so hitro do svojega zadetka prišli gostje, že v naslednji akciji je namreč Mitja Lotrič presenetil domačega vratarja Matjaža Rozmana. Odločil se je namreč za nenaden strel s precejšnje oddaljenosti. Žoga je poletela s kakšnih 25 metrov, se na razmočenem igrišču odbila pred golom in Rozmanu ušla v mrežo.

Ko je že kazalo, da bosta gola edina v prvem polčasu, so domači spet izvedli podobno akcijo kot ob prvem zadetku. Podajo Maria Babiča z desne strani je v kazenskem prostoru pričakal neovirani Dragan Jelić, žoga mu je dobesedno padla na glavo in ni mu bilo težko premagati koprskega vratarja za novo vodstvo.