12.25

Juventus Napoli Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Roma

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Roma rekordno: deset tekem, deset zmag

Romi je uspelo, kar do zdaj ni še nikomur v italijanski ligi. Sezono je začela z desetimi zmagami, potem ko je tokrat pred domačimi navijači z 1:0 premagala zadnjeuvrščeni Chievo.

Dolgo se je Roma mučila z zadnjeuvrščenim prvoligašem te sezone italijanske prve lige, nato pa je odpor gostov, pri katerih Boštjana Cesarja (kartoni) in Dejana Lazarevića ni bilo niti na klopi, strl Marco Borriello s prvim prvenstvenim golom sezone v 67. minuti.

Samir Handanović na zadnji tekmi Interja ni branil, saj je bil krog pred tem kaznovan, po dobrem pa ne bo pomnil niti tokratnega gostovanja v Bergamu, saj se je v prvem polčasu poškodoval. Skozi celoten polčas je kazal znake poškodbe, ob polčasu pa ostal v garderobi.

Kaka je Milanu prinesel točko proti Laziu, Valter Birsa pa je igral do 75. minute. Napoli vztraja pri vrhu ob zmagi proti Fiorentini, za katero Josip Iličić ni igral. Juventus je zlahka premagal Catanio. Bologna z Renejem Krhinom, ki je igral celo tekmo, pa Cagliari.