NK Celje NK Aluminij NK Radomlje NK Rudar NK Gorica NK Krško NK Koper NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Prva liga Telekom Slovenije, 9. krog

Olimpija tekmo odločila v treh minutah in spet švignila na vrh

10

olimpija stozice | Foto Grega Valančič/Sportida

V 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Olimpija s 3:0 premagala Aluminij in tako spet zasedla vrh lestvice. Maribor s težavo slavil v Krškem. Primorski obračun med Gorico in Koprom pa bo zaradi zasedenosti novogoriškega objekta šele konec meseca.

Ljubljančani so proti Aluminiju vlogo favorita, čeprav niso imeli veliko priložnosti, potrdili z vodstvom, za katerega je v 34. minuti poskrbel Blessing Eleke. Sredi drugega polčasa je prednost po protinapadu podvojil Miha Zajc. Le tri minute zatem, tekla je 68., pa je zadel še zadnji prišlek v Stožice Leon Benko.

Maribor se je izvlekel v Krškem

V večerni sobotni tekmi so se ta točke udarili Krčani in Mariborčani. Vijolice so vedele, da bi v primeru zmage skočile na vrh lestvice, kar jim na na hrbet naložilo dodatno breme. Kljub prevladi se je prvi polčas končal neodločeno (1:1), v drugem je slovenskim podprvakom uspelo hrabre Krčane zlomiti šele v sodnikovem podaljšku, ko je z razdalje z močnim strelom za zmago Maribora zadel Izraelec Marwan Kabha. Vijolice imajo zdaj ob tekmi več na prvem mestu točko prednosti pred Olimpijo.

Drugoligaški prvaki, nogometaši Radomelj, ki so na repu razpredelnice, v tej sezoni še čakajo na prvo zmago. Proti Velenjčanom so dvakrat vodili, a na koncu iztržili točko.

Rožman v mestu, ki ga pozna kot lastno dlan, praznih rok Matej Podlogar (desno) je Celjanom zmago priboril v sodniškem podaljšku. | Foto: Matej Podlogar (desno) je Celjanom zmago priboril v sodniškem podaljšku.

Celjani so za popoln izplen poskrbeli v sodnikovem podaljšku, ko je zmago z 2:1 četi Roberta Pevnika priskrbel Matej Podlogar. Domžalski trener Simon Rožman je tako izgubil v mestu, kjer je začel trenersko kariero na prvoligaški klopi.

Primorski derbi med Gorico in Koprom, ki sta v tej sezoni napovedala boj za najvišja mesta, pa bo šele 28. septembra. Dvoboja ni mogoče odigrati prej zaradi zasedenosti novogoriškega štadiona, na katerem bodo sredi septembra potekala številna pasja tekmovanja.