Porto do pokalne lovorike na Portugalskem

0,02

termometer

Porto

Nogometaši Porta so letošnji zmagovalci portugalskega pokalnega tekmovanja. V finalni tekmi v Coimbri so premagali največjega domačega tekmeca Benfico iz Lizbone z 2:1 (0:0).

Za Porto, ki je 17. slavil v domačem pokalnem tekmovanju in prvič po letu 2011, je oba gola dosegel branilec iz Konga Chancel Mbemba v 47. in 55. minuti.

Za Benfico je častni gol na tekmi dosegel Carlos Vinicius v 84. minuti iz 11-metrovke.

Zasedba iz Porta je od 37. minute igrala z igralcem manj, saj je Luiz Diaz prejel dva rumena kartona, pet minut kasneje je bil izključen tudi njen trener Sergio Conceincao.

Benfica je doslej 26-krat slavila v domačem pokalnem tekmovanju, Porto in Sporting iz Lizbone pa po 17-krat.

nogometna žoga Sportal Young Boys tretjič zaporedoma do naslova švicarskega prvaka NK Aluminij, NK Bravo, prva liga, nogometna žoga Sportal V Belgiji nekoliko spremenjen tekmovalni nogometni sistem