19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Po sedmem golu Iličić diha za ovratnik Handanoviću

V 17. krogu italijanskega prvenstva je Josip Iličić spet zadel in Fiorentini pomagal do zmage. Interju Samirja Handanovića, ki je izgubil proti Laziu, se je približal na točko zaostanka.

Po golih proti Udineseju in Juventusu se je Josip Iličić med strelce vpisal še na tretji prvenstveni tekmi zapored, prvič je zadel iz igre (pred tem je vse gole dosegel z enajstih metrov), in je zdaj že pri sedmih prvenstvenih golih. Pri zmagi Fiorentine z 2:0 nad Chievom je v 32. minuti poskrbel za končni izid tekme. Na igrišču je bil 58. minut. Za goste je Valter Birsa igral 74 minut, medtem ko je bil Boštjan Cesar tokrat na klopi in ni dobil priložnosti za igro.

Atalanta je doma brez pomoči kaznovanega Jasmina Kurtića izgubila proti Napoliju z 1:3.

Vratar Vid Belec (branil je vso tekmo) ni mogel preprečiti poraza Carpija pred domačimi navijači proti Juventusu z 2:3. Torinčani so prišli že do sedme zaporedne prvenstvene zmage, po kateri so se priključili boju za naslov.

Palermo Siniše Anđelkovića in Aljaža Strune je z 0:2 izgubil pri Sampdorii. Prvi sploh ni igral, obsedel je na klopi, drugi je bil na igrišču 80 minut.

Vodilni Inter Samirja Handanovića je v zadnji tekmi kroga doma izgubil proti Laziu in ima tako na vrhu lestvice zdaj le še točko prednosti.