Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
27. 6. 2025,
16.30

Osveženo pred

2 uri, 38 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,03

Natisni članek

Natisni članek

poletni prestopni rok Nejc Ajhmajer NŠ Mura Prva liga Telemach 1. SNL nogometna tržnica Nal Lan Koren NK Aluminij

Petek, 27. 6. 2025, 16.30

2 uri, 38 minut

Nogometna tržnica, 27. junij

Pri Aluminiju peti novinec, Mura drugega našla v Celju

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,03
Nal Lan Koren | Foto Agencija DAMN

Foto: Agencija DAMN

Aluminiju se je pred začetkom nove sezone pridružil Nal Lan Koren. S tem je postal peta okrepitev kluba iz Kidričevega pred vrnitvijo na prvoligaški oder. Sklenil je triletno pogodbo. Dan po novici, da odhaja mladi up Alin Kumer Čelik, pa iz Mure sporočajo ime drugega poletnega novinca. To je Nejc Ajhmajer, ki je v Mursko Soboto prišel iz Celja.

Cristiano Ronaldo Al Nassr
Sportal Ronaldo podpisal, igral bo še vsaj dve leti

Nejc Ajhmajer je zrastel v mladih selekcijah Maribora, nakar je odšel Celje, kjer je za prvo moštvo zbral 39 nastopov. Letos je dopolnil 22 let, najbolje se znajde na poziciji desnega bočnega branilca. V preteklosti je bil član mlajših slovenskih selekcij U15, U16, U17 in U21, za katere je zbral 24 nastopov in se dvakrat vpisal med strelce. Z Muro je podpisal dveletno pogodbo.

"Vesel sem, da začenjam novo poglavje v svoji karieri. Odločitev, da pridem v Muro ni bila težka, saj govorimo o klubu iz izjemno nogometnega okolja z odličnimi navijači in bogato zgodovino. Verjamem, da se bom lahko v Fazaneriji razvijal še naprej in da bomo s soigralci prišli do zastavljenih ciljev," je v prvi izjavi dejal Ajhmajer. "Eden naših ciljev je, da ekipo naredimo hitrejšo in verjamem, da smo z njim dobili igralca, ki bo s svojimi karakteristikami povzročal težave nasprotnikom na desni strani igrišča. Nejc karakterno ustreza naši ekipi, prihaja iz klubov, kjer se je nogometno lahko dobro razvil, še vedno pa ima prostor za napredek," pa je o novincu povedal športni direktor Knut Schulz.

Osemnajstletni napadalec Nal Lan Koren je bil v spomladanskem delu sezone kot posojen nogometaš Mure že član rdeče-belih in zanje na 12 tekmah dosegel dva gola. Kariero je začel v rodnem Dravogradu, nato pa jo nadaljeval pri ravenskem Fužinarju in Mariboru, od koder ga je pot vodila k Muri.

"Odločitev ni bila težka, igralci in trenerji so me dobro sprejeli. Zadnjega pol leta sem dobival vedno več priložnosti in verjamem, da sem jih dobro izkoristil. Vem, da lahko pokažem še več. Najprej moramo opraviti dobre priprave in verjamem, da lahko v prvi ligi dokažemo, česa smo sposobni," je v izjavi za klub dejal mladi napadalec.

Pred začetkom nove sezone so poleg Korena klub iz Kidričevega okrepili še Amir Feratović, Domen Zajšek, Adriano Bloudek in Ivijan Svržnjak.

Cristiano Ronaldo Al Nassr
Sportal Pogodba, da te kap: Ronaldo bo dobil pol milijarde, letalo, sobarice, vrtnarje ...
Svit Sešlar
Sportal Ogromen udarec za Celje, Riera ostal brez najboljšega
Senijad Ibričić
Sportal Nekdanji nogometaš po novem športni direktor kranjskega Triglava
Benjamin Šeško
Sportal Dogaja se! Benjamin Šeško z eno potezo obnorel navijače velikana.
Ne spreglejte