16.17

španski superpokal Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Gareth Bale Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Torek, 19. 8. 2014, 16.17

Nič še ni odločenega, a pred povratnim srečanjem se bolj smeji Atleticu

Prva tekma španskega superokala se je končala brez zmagovalca (1:1), kar pomeni, da je pred povratnim obračunom še vse odprto. Real lovi že svoj 10. naslov v tem tekmovanju, Atletico pa drugega.

Tekma na Santiagu Bernabeu se je končala brez zmagovalca. Real je bil skozi celotno srečanje več pri žogi, bil je tudi za odtenek nevarnejši, a Atletico je s svojo borbeno, na trenutke tudi grobo igro, igro, ki ga je krasila tudi v pretekli sezoni, uspešno branil, a le do 81. minute, ko je paniko v obrambi in slabo izbijanje izkoristila letošnja draga (80 milijonov evrov) okrepitev, James Rodriguez.

Ko je Real že mislil, da bo na povratno srečanje na Vicente Calderon odpotoval s prednostjo, so udarili tudi gostje. Iz kota je podal Koke, v kazenskem prostoru pa se je odločno znašel Raul Garcia in Atleticu pred povratnim srečanjem na Vicenteju Calderonu priboril odlično izhodišče.

Velja omeniti tudi to, da je trener galaktikov Carlo Ancelotti že ob polčasu zamenjal prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki očitno še ni povsem zdrav.

V vrstah Atletica imamo od tega poletja dalje tudi slovenskega predstavnika, vratarja Jana Oblaka, ki je tekmo pričakovano presedel na klopi. V vratih čete Diega Simeoneja je stal Španec Miguel Angel Moya, ki se je nekajkrat tudi izkazal.