22. 10. 2023,
19.30

6 mesecev, 1 teden

Thermometer Blue 0,12

Serhou Guirassy Kevin Kampl Benjamin Šeško Benjamin Šeško Borussia Dortmund RB Leipzig Bayern München Bayer Leverkusen Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 22. 10. 2023, 19.30

Nemško prvenstvo, 8. krog

Favoriti zmagujejo, Šeško ostal na klopi

Stuttgart Serhou Guirassy | Serhou Guirassy je zabil že 14. gol sezone. Stuttgart s sedmo zmago ostaja drugi. | Foto Reuters

Serhou Guirassy je zabil že 14. gol sezone. Stuttgart s sedmo zmago ostaja drugi.

Benjamin Šeško v osmem krogu nemške bundeslige ni dobil priložnosti za igro, RB Leipzig je Darmstadt premagal s 3:1. Je pa celotno tekmo odigral Kevin Kampl. Vodilni Bayer je z 2:1 premagal Wolfsburg, drugi na lestvici Stuttgart je s 3:0 ugnal Union Berlin, tretji Bayern München pa s 3:1 Mainz. Že 14. gol sezone je dosegel Serhou Guirassy. Borussia Dortmund je z 1:0 premagala Werder Bremen.

RB Leipzig Benjamin Šeško
Sportal Bayer in Bayern zanesljiva, Leipzig zapravil dve 11-metrovki

Borussia - Werder | Foto: Guliverimage Borussia - Werder Foto: Guliverimage Pred osmim krogom prve bundeslige je bila situacija na lestvici zelo izenačena: vodilni Bayer in četrti Dortmund sta ločili le dve točki. V Dortmundu še niso preboleli spomladanske izgube lovorike, ki so jo zapravili v zadnjih minutah zadnje tekme. No, morda pa je bila usodna že prva tekma prejšnje sezone. Takrat so proti Werderju vodili z 2:0, a izgubili z 2:3. In prav ekipa iz Bremna je bila njihov tokratni nasprotnik. Imela je 11 točk manj, torej je štela le zmaga. In rumeno-črni so jo tudi dosegli. Z 1:0, edini gol na tekmi pa je zabil Julian Brandt. Dortmund se je dolgo mučil z ekipo z dna lestvice, kljub terenski premoči Porurcem dolgo ni uspelo zatresti mreže, vse do 67. minute. Werder je doživel že šesti poraz v sezoni.

Situacija se na lestvici na vrhu ni prav nič spremenila. Vodilni Bayer Leverkusen je z 2:1 premagal Wolfsburg in tako zmagal četrtič zapored. Točko manj ima Stuttgart, ki je s 3:0 odpravil Union Berlin in ima prav tako sedem zmag z osmih tekem. Tretji Bayern München je s 3:1 premagal Mainz, znova se je med strelce vpisal Harry Kane. Borussia torej ostaja četrta, zmagal pa je tudi peti RB Leipzig, za katerega Benjamin Šeško tokrat ni igral (Kevin Kampl pa celotno tekmo). Kampl in soigralci so prišli do 17. točke sezone, potem ko sta zadela Lois Openda v prvi, Emil Forsberg v 24. in še enkrat Openda v 72. minuti.

Benjamin Šeško
Sportal Mladi slovenski fenomen: Šeško pridobiva milijone evrov, konec prevlade Oblaka?