7. 11. 2021,
19.28

2 leti, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,00

Kevin Kampl Martin Pečar RB Leipzig Borussia Dortmund Wolfsburg Bayern München Bayer Leverkusen nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 7. 11. 2021, 19.28

NEMŠKO PRVENSTVO, 11. KROG

Bayern prekinil niz Freiburga, Leipzig ustavil rumeno-črne

Robert Lewandowski | Robert Lewandowski je dosegel že 13. zadetek v tej sezoni. | Foto Reuters

Robert Lewandowski je dosegel že 13. zadetek v tej sezoni.

Nogometaši Bayerna so v 11. krogu prekinili niz neporaženosti Freiburga. Bavarci so zmagali z 2:1 in povečali prednost na razpredelnici, v polno pa je znova zadel najboljši strelec bundeslige Robert Lewandowski. Leipzig je brez pomoči Kevina Kampla, ki je obsedel na klopi, v derbiju kroga premagal drugouvrščeno Borussio Dortmund, ki po novem za Bayernom zaostaja za štiri točke.

Branilec naslova Bayern München je na domači zelenici strl odpor Freiburga (2:1) in tako poskrbel, da v nemški bundesligi v tej sezoni ni več neporaženih ekip. Bavarce je v vodstvo po podaji Thomasa Müllerja (že njegova osma asistenca v sezoni) zadel Leon Goretzka, ki je v nadaljevanju srečanja zadel še okvir vrat, nato pa se je v 75. minuti med strelce vpisal še najboljši strelec tekmovanja Robert Lewandowski. Poljak je dosegel že 13 zadetkov.  Gostje so v izdihljajih srečanja dosegli častni zadetek, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Bavarci so prednost pred drugouvrščeno Borussio Dortmund povečali na štiri točke, saj so rumeno-črni izgubili na gostovanju v Leipzigu. Rdeči biki so bili boljši z 2:1, Kevin Kampl pa je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce.