Thermometer Blue 0,03

Aljaž Ivačič Portland liga MLS Orlando Nani

Petek, 7. 8. 2020, 11.57

Nani popeljal Orlando v finale, kjer ga čaka Ivačičev Portland

Nani Orlando | Nani je bil z dvema zadetkoma junak zmage Orlanda nad Minnesoto. | Foto Guliver/Getty Images

Nani je bil z dvema zadetkoma junak zmage Orlanda nad Minnesoto.

Portugalski nogometni reprezentant Nani je z dvema goloma popeljal svoj Orlando v finale turnirja MLS je nazaj v Walt Disneyju. V polfinalu tekmovanja, po katerem si bo zmagovalec zagotovil nastop v ligi prvakov območja Concacaf, je Orlando s 3:1 premagal Minnesoto United. Tekmec Orlanda v finalu bo Portland, katerega član je tudi slovenski legionar Aljaž Ivačič.

Cristiano Ronaldo
Sportal Nov evropski čudež Cristiana Ronalda?

Portugalec Nani je oba gola dosegel v prvem polčasu, gosti so sedem minut pred koncem zaostanek znižali, nato napadli z vsemi močmi, toda dokončno je bil za njih usoden protinapad tekmecev, v katerem je Benji Michel potrdil zmago gostiteljev.

Finale, v katerem se bosta pomerila Orlando in Portland, bo na sporedu 11. avgusta. Za lovoriko se bo tako spopadel tudi slovenski vratar Aljaž Ivačič, ki čaka na svojo priložnost pri Portlandu in sedi na klopi za rezervne igralce. Za zdaj še ni vknjižil uradnega nastopa v ligi MLS.