12.48

Jose Mourinho Chelsea PSG

Ponedeljek, 7. 4. 2014, 12.48

Mourinho bo morda tvegal

Jose Mourinho se pred povratno tekmo, na kateri bo Chelsea poskušal nadoknaditi zaostanek 1:3 s prve tekme, nagiba k tveganju, da bi v prvo postavo uvrstil ne dovolj pripravljenega Samuela Eto'oja.

Že po prvi tekmi je imel portugalski strateg ogromno povedati o igri v obrambi, lotil pa se je tudi napadalcev. Andre Schürrle, ki je v Parizu začel kot napadalec, sicer ne igra v tej vlogi, medtem ko ga je Fernando Torres razočaral. Zato se Mourinho nagiba k temu, da na povratni tekmi, ki bo v torek v Londonu, v prvo postavo uvrsti ne povsem pripravljenega veterana Samuela Eto'oja.

Kamerunski napadalec, ki je z Mourinhem pri Interju osvojil evropski naslov, je z 11. goli drugi najboljši strelec Chelseaja. Bo torej drugi najboljši strelec Chelseaja v tej sezoni lahko igral proti PSG? "Bomo videli. Že na prvenstveni tekmi proti Stoke Cityju sem ga želel preizkusiti kakšnih 20 minut, vendar še ni bil pripravljen za igro. V nedeljo ni vadil, zato počakajmo. Za tveganje z igralcem pa je treba imeti vsaj minimalen pogoj. Če ga nameravate na igrišču imeti le 10 minut, potem nima smisla. Če bo priložnost, bom tvegal," je dejal Mourinho.

PSG bo torej v boju za polfinale lige prvakov na Stamford Bridgu branil prednost dveh golov (3:1), vendar bo manjkal Zlatan Ibrahimović. Namesto njega bo v konici napada vodilne ekipe francoskega prvenstva igral Edinson Cavani.