12.23

Tomaž Kavčič

Ponedeljek, 25. 3. 2013, 12.23

Mladim nogometašem po italijanskem skalpu še zmaga na Slovaškem

Mlada slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi premagala Slovaško (2:1). Selektor Tomaž Kavčič je tako po skalpu z Italijo vpisal še eno odmevno zmago pred začetkom kvalifikacij.

Slovenski nogometni upi se pripravljajo na začetek kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Prva tekma jih čaka 14. avgusta, ko bodo gostili Estonijo, v skupini pa so še Rusija, Danska, Bolgarija in Andora.

Po zmagi nad Italijo v Ajdovščini so v prijateljskem srečanju zmagali na Slovaškem. Selektor Tomaž Kavčič ni mogel računati na Harisa Vučkića, ki je poškodovan, Jan Oblak pa je bil v članski izbrani vrsti, zaradi bolezni je odpadel nogometaš Kopra Urban Žibert, v Italijo pa se je vrnil up Milana Žan Benedičič. Vskočila sta Marko Kovjenič (Domžale) in Nejc Pečovnik (Aluminij).

Slovenija je tekmo začela v postavi Ažbe Jug, Dejan Trajkovski, Žiga Kous, Nemanja Mitrović, Luka Krajnc, Nejc Pečovnik, Elvis Bratanović, Enej Jelenič, Blaž Vrhovec, Matic Črnic in Alen Ploj, v nadaljevanju pa so v igro vstopili še Matej Pučko, Marko Kovjenić, Matej Palčič, Erik Janža, Benjamin Verbič in Gaber Dobrovoljc.

Slovenija je povedla na začetku drugega polčasa, ko je rezervist Matej Pučko unovčil hiter protinapad. Slovaki, ki so imeli večino drugega polčasa pobudo, so izenačili po dobro uri igre, ko jo akcijo realiziral Schranz. Slovenci pa so do zmage prišli v sodniškem dodatku, ko je po prostem strelu zadel Enej Jelenič.