15.22

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Villarreal Bojan Jokić Rene Krhin

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Messi Barcelono postavil na vrh, remi na derbiju v Madridu, Krhin ni igral

V 26. krogu španske La Lige je Real izgubil v gosteh pri Athleticu, ničlo Belega balata pa je izkoristila Barcelona, ki se je v nedeljo znesla nad Rayom in prevzela vodstvo v španskem prvenstvu.

Pri Barceloni je s tremi zadetki spet blestel Lionel Messi, ki je vse tri gole dosegel v razmaku 12 minut. Dva zadetka je pri visoki zmagi Kataloncev prispeval še Luis Suarez, enega pa branilec Gerard Pique. Messi je na lestvici najboljši strelcev ujel Cristiana Ronalda. Oba sta v do zdajšnjem poteku prvenstva dosegla že izjemnih 30 zadetkov.

Atletico je z Janom Oblakom na klopi v Madridu gostil Valencio in remiziral z 1:1, Cordoba pa je v ponedeljek brez Reneja Krhina nesrečno izgubila z Getafejem (1:2), ki je oba zadetka dosegel v zadnjih treh minutah srečanja.