7 let, 12 mesecev

Tim Matavž PSV Eindhoven

Sobota, 26. 1. 2013, 22.24

Matavž spet v polno, zdaj že pri 19 golih

Če se po jutru dan pozna, potem bo Tim Matavž v letošnjem letu podiral rekorde. Gol je zabil tudi na drugi tekmi PSV Eindhovna v letu 2013.

V prvi tekmi PSV v letošnjem letu, pri presenetljivem domačem prvenstvenem porazu proti PEC Zwolleju z 1:3, je zabil edini gol za PSV, med strelce se je vpisal tudi v soboto, ko je PSV visoko s 5:1 zmagal v prvenstvu v gosteh pri Heraclesu. Zadel je po 23 minutah igre in goste popeljal v vodstvo z 1:0. Na igrišču je bil do 70. minute, potem pa ga je trener Dick Advocaat pri vodstvu PSV s 3:1 poklical z igrišča.

Napadalec, ki je pred dnevi dopolnil 24 let, je tako zabil že deseti prvenstveni gol v tej sezoni v 15. nastopu, čeprav je bil v začetni enajsterici le na devetih tekmah. Na začetku sezone je bil nekaj časa na stranskem tiru, a pozneje trenerja prepričal, da ga uvrsti v prvo postavo. Zdaj je seveda redno njen član. Če bo nadaljeval v takšnem slogu, kot je začel letošnje leto, pa se to seveda ne bo spremenilo.

Desetkrat v prvenstvu, sedemkrat v Evropi, dvakrat v pokalu

Trenutno je pri 19 golih v tej sezoni v vseh tekmovanjih. Sedemkrat na sedmih tekmah je zadel v ligi Europa, v kateri je gol v povprečju zabil na vsakih 70 minut. V pokalu, v katerem je za zadetek v povprečju potreboval 79 minut, je na dveh tekmah zadel prav tolikokrat, v prvenstvu pa se po novem zadetku med strelce vpiše na vsakih 97 minut. Izjemna učinkovitost, ki ga uvršča na vrh klubske lestvice strelcev in tudi med najboljše golgeterje nizozemske Eredivisie.