Sobota, 25. 11. 2017, 13.31

Zlatan Ljubijankić v Saitami do uspeha kariere

Ljubljančan je v Aziji v solzah spisal zgodovino

Zlatan Ljubijankić | Foto Getty Images

Zlatan Ljubijankić je postal prvi slovenski nogometaš z naslovom azijskega klubskega prvaka, potem ko je Urawi Reds danes v Saitami pomagal do zmage nad Al Ahlijem iz Savdske Arabije in naslova v azijski ligi prvakov.

Urawa Reds so na prvi tekmi pred tednom dni v Rijadu, kjer je Zlatan Ljubijankić igral od 65. minute, iztržili ugoden izid 1:1, tokrat pa pred 58 tisoč navijači v Saitami zmagali z 1:0 in po skoraj natanko desetih letih osvojili drugi naslov azijskega prvaka.

Izkušeni Ljubijankić je v igro prišel v 84. minuti, ko je bil izid še 0:0, gostje pa so bili številčno oslabljeni, saj je bil pri prvaku Savdske Arabije Al Hilalu zaradi drugega rumenega kartona v le nekaj minutah izključen Salem Al Dawsari.

Prav Ljubijankić, ki je po koncu tekme od sreče zajokal, je bil tisti, ki je v 88. minuti dobil skok na sredini igrišča in poskrbel, da je v nadaljevanju akcije Brazilec Rafael Silva s svojim devetim golom v azijski ligi prvakov v tej sezoni poskrbel za veliko zmagoslavje.

Veliko slavje nogometašev Urawe Reds po zadnjem sodnikovem žvižgu. | Foto: Getty Images Veliko slavje nogometašev Urawe Reds po zadnjem sodnikovem žvižgu. Foto: Getty Images

Nekdanji reprezentant Slovenije, ki je zabil gol tudi na svetovnem prvenstvu leta 2010 proti ZDA (2:2), je v elitni azijski nogometni ligi v tej sezoni dosegel dva gola in nastopil na 12 od 14 tekem, ki so jih odigrali Urawa Reds.

33-letni Ljubljančan je član Urawa Reds od začetka leta 2015. V tem času je v njegovem dresu odigral 115 tekem in zabil 23 golov.