Sevilla Basel Wolverhampton Šahtar Doneck Bayer Leverkusen Köbenhavn Samir Handanović Inter Manchester United Liga Europa

Torek, 11. 8. 2020, 22.58

Liga Europa, četrtfinale

Handanović za finale proti Šahtarju, Manchester United pa proti Sevilli

Inter Bayer | Samir Handanović se je skupaj s soigralci Interja veselil zmage nad Bayerjem. | Foto Getty Images

Samir Handanović se je skupaj s soigralci Interja veselil zmage nad Bayerjem.

Znani so polfinalisti lige Europa. To so Inter, Šahtar, Manchester United in Sevilla. V četrtfinalu je Inter tudi s pomočjo nekdanjega slovenskega reprezentanta Samirja Handanovića z 2:1 premagal nemškega predstavnika Bayer Leverkusen. Ljubljančan za italijanskega velikana brani že osem let, a še vedno ni osvojil nobene lovorike. Bi lahko izpolnil otroško željo še ta mesec v Nemčiji?

Dvoboj med Interjem in Bayerjem je potekal pred praznimi tribunami v Düsseldorfu. Navijače italijanskega kluba, ki so doma spremljali obračun, je v delirij spravil 23- letni Nicolo Barella, ki je v 15. minuti dosegel prvi gol na tekmi. Šest minut pozneje so imeli nogometaši Interja nov razlog za veselje. Romelu Lukaku je povišal naskok na 2:0. Pičle tri minute so se veselili, ko je Samirja Handanovića premagal veliki up nemškega nogometa, 21-letni Kai Havertz.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil, kar je pomenilo, da se je Handanović kot kapetan moštva skupaj s soigralci veselil preboja v polfinalu, v katerem se bodo pomerili s Šahtarjem, ki je v torek s 4:1 premagal švicarski Basel.

Bruno Fernandes je odločil zmagovalca četrtfinalnega srečanja v Kölnu. | Foto: Reuters Bruno Fernandes je odločil zmagovalca četrtfinalnega srečanja v Kölnu. Foto: Reuters

V drugem ponedeljkovem četrtfinalu je Manchester United v Kölnu prišel do napredovanja šele po podaljšku. V 94. minuti je za rdeče vrage z bele točke zadel nekdanji nogometaš Sportinga iz Lizbone Bruno Fernandes. V polfinalu Rdeče vrage čaka Sevilla, ta se je v torek namučila z Wolverhamptonom in ga premagala z 1:0, odločilni zadetek pa je v 88. minuti prispeval Argentinec Lucas Ocampos. Lahko bi bilo tudi drugače, če bi Raul Jimenez v 13. minuti tekme zadel z enajstih metrov in Volkove popeljal do vodstva, a je ni.

Polfinalni tekmi bosta 16. in 17. avgusta v Kölnu in Düsseldorfu, finale pa 21. avgusta v Kölnu.