Vid Belec Liga Europa Robert Berić Roman Bezjak Kenan Bajrić Domen Črnigoj Jaka Bijol Benjamin Verbič Miha Blažič Andraž Šporar

Četrtek, 7. 11. 2019, 23.09

LIGA EUROPA, SKUPINSKI DEL (4. KROG)

Verbič v polno na Danskem, Šporar in Bajrić poražena v sodnikovem podaljšku

Vid Belec | Vid Belec se je z Apoelom veselil zmage nad Qarabagom. | Foto Getty Images

Vid Belec se je z Apoelom veselil zmage nad Qarabagom.

V 4. krogu lige Europa so zaigrali številni slovenskih legionarjev, med njimi tudi najboljši strelec tekmovanja Andraž Šporar, ki je  gostuje na Otoku pri Wolverhamptonu, njegov Slovan pa je izgubil v sodnikovem podaljšku. V Budimpešti sta se v slovenskem obračunu pomerila Miha Blažič in Jaka Bijol, razšla pa sta se kot prijatelja. Benjamin Verbič je rešil točki kijevskemu Dinamu, ko je zadel za izenačenje na Danskem proti svojemu nekdanjemu klubu Köbenhavnu.

Dinamo in Köbenhavn sta se z neodločenim izidom razšla že pred tednom dni v Kijevu, tokratna točka je šla bolj v slast ukrajinskim prvakom, ki jih je po zastreljani enajstmetrovki Cigankova v prvem polčasu, v 70. minuti rešil Benjamin Verbič. Slovenski reprezentant je igral do 88. minute.

Benjamin Verbič
Sportal Verbiču zaigrala čustva, ko jo je zagodel prijateljem

Andraž Šporar in Kenan Bajrić sta bila s Slovanom poražena v Angliji. Wolves so ponovili dosežek iz prejšnjega kroga, tokrat zadeli šele v sodnikovem podaljšku. Šporar je odigral vseh 90 minut, Bajrić je igrišče poškodovan zapustil v 89. minuti.

Kenan Bajrić
Sportal Spodbudne novice: Slovenec po grozljivi poškodbi že na poti na Slovaško

Miha Blažič je odigral vseh 90 minut za Ferencvaroš, ki se je z remijem brez golov razšel z moskovskim CSKA, pri katerem je Jaka Bijol odigral 63 minut in v tem času prejel rumeni karton zaradi nešportnega obnašanja.

Apoel Vida Belca in Romana Bezjaka je z 2:1 premagal Qarabag, Bezjak je v igro vstopil v 60. minuti, Belec je odigral vseh 90.  Lugano je remiziral z Mälmojem, manjkal je poškodovani Domen Črnigoj. St. Etienne z Robertom Berićem je na gostovanju pri Oleksandriyji iztržil točko (2:2), Slovenec je igral do 55. minute.