22.58

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue Green 3,21

21

liga prvakov Miha Zajc Benjamin Verbič Ante Šimundža Ludogorec Razgrad Šerif Tiraspol Radovan Karanović NK Maribor NK Maribor

Sreda, 27. 7. 2022, 22.58

Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog (povratne tekme)

Konec sanj Maribora o ligi prvakov, poškodba Verbiča, a napredovanje po podaljšku

21

NK Maribor : Šerif Tiraspol, kvalifikacije za ligo prvakov, Roko Baturina | Mariborčani so na prvi tekmi doma igrali 0:0, povratno pa v Moldaviji izgubili z 0:1. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mariborčani so na prvi tekmi doma igrali 0:0, povratno pa v Moldaviji izgubili z 0:1.

Nogometaši Maribora jeseni ne bodo igrali v ligi prvakov. Na povratni tekmi drugega predkroga so se bolj ali manj branili in bili v 88. minuti kaznovani, ko je Šerif dosegel zelo srečen gol in napredoval s skupnim izidom 1:0. Slovenski prvaki tako evropsko poletje nadaljujejo v tretjem krogu kvalifikacij za evropsko ligo. Kvalifikacije za ligo prvakov pa s kijevskim Dinamom nadaljuje Bernjamin Verbič, ki zaradi poškodbe ni mogel odigrati celotne tekme s Fenerbahčejem.

NK Maribor : Šerif Tiraspol, kvalifikacije za ligo prvakov, Radovan Karanović
Sportal Trener Maribora objokuje padec zbranosti: Drago nas je stal

Nogometaši Maribora so v Kišinjovu izgubili proti Šerifu iz Tiraspola z 0:1. Edini gol na tekmi je v 88. minuti dosegel Momo Yansane. Na prvi tekmi pred tednom dni v Mariboru sta se prvaka Slovenije in Moldavije razšla brez golov. Maribor si tako še ni zagotovil evropske jeseni, zdaj se seli v kvalifikacije za evropsko ligo. V tretjem krogu slednjih se bo pomeril s finsko ekipo HJK, s katero je pred štirimi leti igrala Olimpija. Prva tekma bo 4. avgusta v Mariboru, povratna pa 11. v Helsinkih. Če bi zmagali, pa bi v tretjem predkrogu lige prvakov igrali proti češki Viktorii iz Plzna, ki je Helsinke izločila s skupnim izidom 7:1. Spomnimo: pred devetimi leti je Maribor na zadnji stopnički kvalifikacij za ligo prvakov klonil prav proti nogometašem iz Plzna.

Trener Maribora Radovan Karanović v Moldaviji ni imel na voljo vseh najboljših nogometašev. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Trener Maribora Radovan Karanović v Moldaviji ni imel na voljo vseh najboljših nogometašev. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Slovenski prvaki so na povratno tekmo v Moldavijo prišli brez Marka Božića, Martina Milca in Aleksa Pihlerja, ki so poškodovani. Trener Radovan Karanović je tako v začetno postavo za evropsko tekmo prvič uvrstil Svena Šoštariča Karića in Roka Sirka. Njegovi varovanci so v prvem polčasu prikazali disciplinirano predstavo v obrambi in nasprotnik ni imel niti enega samega strela v okvir vrat. A imel ga ni niti Maribor, ki je tik pred odhodom na glavni odmor ostal brez Nina Žuglja. Po prejetem udarcu v glavo je moral na preventivni pregled v bolnišnico, zamenjal pa ga je Ignacio Guerrico.

Drugi polčas je pripadel ekipi iz mednarodno nepriznane Pridnestrske republike. V 49. minuti so si gostitelji priigrali do tedaj najlepšo priložnost na tekmi. Po silovitem strelu Rasheeda Ibrahima se je vratar Menno Bergsen dotaknil žoge, ki se je od okvira vrat odbila v kot. Maribor do konca ni imel niti enega strela v okvir vrat, Šerif skupaj štiri. In to jih je nagradilo s sila srečnim golom v 88. minuti. Rezervist Momo Yansane se je po prostem strelu najbolje znašel v gneči pred mariborskimi vrati in dosegel edini gol na tekmi.

Ishaq Kayode Rafiu
Sportal Maribor se krepi. Olimpija razkriva, kje se je zalomilo v njenem primeru.

Šimundža in Karničnik uspešna

Benjamin Verbič je z Dinamom napredoval, a se že v prvem polčasu poškodoval. | Foto: AP / Guliverimage Benjamin Verbič je z Dinamom napredoval, a se že v prvem polčasu poškodoval. Foto: AP / Guliverimage Ludogorec Anteja Šimundže je z igralcem manj izgubil s Shamrock Rovers z 1:2, a vseeno napredoval, saj so prvo tekmo dobili s 3:0. Slovenski reprezentant Žan Karničnik je tokrat za bolgarskega prvaka vendarle odigral celotno tekmo. V tretjem krogu jih čaka Dinamo Zagreb.

Fenerbahče, za katerega Miha Zajc spet ni dobil priložnosti za igro, je najprej zapravil 11-metrovko, nato pa z igralcem manj v 88. minuti le izsilil podaljšek. A moral v 114. minuti vendarle priznati premoč kijevskemu Dinamu. Za napredovanje ukrajinskega kluba sredi Turčije je zadel Oleksandr Karavajev. Kvalifikacije za ligo prvakov torej nadaljuje klub Benjamina Verbiča. A novica za slovenskega reprezentanta vendarle ni zgolj dobra: zaradi poškodbe je moral še pred koncem prvega polčasa v slačilnico.

Viktoria Plzen : HJK Helsinki 5:0 (2:0) /2:1/
Pernica 11., Sykora 21., 73., Hejda 31., Kliment 84.

F91 Dudelange : Pjunik 1:4 (0:2) /1:0/
Hassan 21., Juninho 24., Juričić 54., 85., Otubanyo 76.

Shamrock Rovers : Ludogorec Razgrad 2:1 (1:0) /0:3/
Greene 21, Emakhu 88.; Cauly 91.; R.K.: Show 51./Ludogorec
Žan Karničnik (Ludogorec) je odigral celotno tekmo.

Shkupi : Dinamo Zagreb 0:1 (0:0) /2:2/
Ademi 47

Sreda, 27. julij:
Bodo/Glimt : Linfield 8:0 (4:0) /0:1/
Vetlesen 7., Boniface 21., Pellegrino 25., 54., Saltnes 29., Espejord 52., 88., Sampsted 73.

Malmö : Žalgiris Vilna 0:2 (0:1) /0:1/
Oyewusi 34., Oliveira 52.

Zürich : Qarabag 2:2 (1:0, 1:1)* /2:3/
Medvedev 4./ag, Santino 90+6; Kady 56., Owusu 98.

Fenerbahče : Dinamo Kijev 1:2 (0:1, 1:1)* /0:0/
Szalai 89.; Bujalskij 57., Karavajey 114.
Verbič (Dinamo) je začel v prvi postavi, a odšel na klop v 38. minuti (poškodba).
Zajc (Fenerbahče) je bil na klopi.

Slovan Bratislava : Ferencvaroš 1:4 (0:2) /2:1/
De Marco 70.; Boli 20., Zachariassen 31., Traore 89., Laidouni 90+5.

Olympiakos Pirej : Maccabi Haifa 0:4 (0:1) /1:1/
Chery 5., Pierrot 61., 65., Abu Fani 87.