12.11

NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Domžale NK Celje NK Rudar NK Gorica NK Triglav NK Zavrč NK Krka

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Krka se je z zmago nad Rudarjem odlepila z dna lestvice

Krka je v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije, tekma je bila prestavljena zaradi močnega dežja, v gosteh z minimalno zmago 1:0 ugnala Rudar in ni več zadnjeuvrščena ekipa na lestvici.

Derbi med Zavrčem, ki je pred tekmo zasedal četrto mesto, in vodilnim Koprom je dobil novinec v ligi. Pred koncem prvega polčasa je za vodstvo zadel Dino Kresinger, ki se je, po podaji Josipa Golubarja z leve strani in odbiti žogi Igorja Nenezić, najbolje znašel v gneči. Tik pred polčasom pa je Aleš Čeh prejel drugi rumeni karton. Na ta način je Zavrč ujel Koper.

V Domžalah je gostovala Olimpija in ob polčasu zaostajala, potem pa z veliko mero sreče - po dveh velikih napakah domačega vratarja Nejca Vidmarja - , prišla do zmage. Domžalčani, ki jih vodi Luka Elsner, na prvenstveno zmago zdaj čakajo že štiri tekme. Zanimivo je bilo v Kranju, kjer sta se v derbiju dna lestvice udarila Triglav in Celje, ki sta v odlični formi. Prvi so do te tekme zmagali dvakrat, drugi pa kar trikrat zapored. Tokratni razburljivi obračun se je končal z remijem z 2:2.

V nedeljski poslastici 17. kroga je Maribor, ki je po dveh zaporednih prvenstvenih porazih zdrsnil z vrha lestvice, gostoval pri Gorici in po golu Saša Aleksandra Živca zaostajal, a je nato kapetan gostov Marcos Tavares najprej poravnal izid, v zaključku tekme pa je prvakom zmago prinesel Damjan Bohar. Maribor se je z zmago vrnil na vrh lestvice.